Nyíregyháza Blue Sharks – MAFC 84-85 (22-17, 15-23, 22-23, 25-22)

B-csoport (Piros-csoport), a 3. helyért, második mérkőzés
Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Frányó P., Mészáros B., Lengyel Á. (Dernei G.)

Nyíregyháza: Oláh Z. 15/3, Czura 21/3, Bazsó 13, Mokánszki 9/3, Tóth G. 14/3. Csere: Sitku M. 6/6, Demeter Á. 6/6, Vaskó -.

MAFC: Katona B. 7, Misek 18, Lakits 13, Garamvölgyi 19/3, Csapai 2. Csere: Nagy K. 10/3, Bordács 6, Lakosa Zs. 5, Polgárdy 5.

A MAFC sikerével zárult a B-csoport felsőházának első bronzmérkőzése, így a fővárosi együttes úgy utazhatott Nyíregyházára, hogy egy újabb győzelemmel már a párharcot is lezárhatja.

A Sharks ezzel szemben az egyenlítésért és a harmadik meccs kiharcolásáért szállt harcba, amire jó esély mutatkozott a 22-17-re megnyert első negyed után. A MAFC azonban magasabb fokozatra kapcsolt, és a félidő végére a vezetést is átvette: 29-39-nél már tíz ponttal is vezetett, ám a szünetre három pontra olvadt az előnye (37-40).

A harmadik negyedben egy egységgel tovább nőtt a különbség a felek között, amit Demeter triplája majd Oláh büntetője azonnal lenullázott (63-63) az utolsó tízperces etap elején. A negyed közepére azonban visszaállt a négypontos differencia, Garamvölgyi és Misek révén jutott ismét lélegzetvételnyi előnyhöz a MAFC. Ami lendületet is adott a vendégeknek: Garamvölgyi újabb találata után már hét volt közte (70-77). Még innen is visszajött a Nyíregyháza, egy perccel a vége előtt 77-78 volt az állás. A MAFC azonban bírta a büntetőzést: 85-84-re győzött.

A fővárosi együttes a párharc második meccsét is megnyerte, így 2-0-lal húzta be a két sikerig tartó csatát.