Rangadóhoz méltó küzdelmes meccs volt. Az első negyedben jobban játszottak a fővárosiak, a legnagyobb különbség 11 pont volt a két csapat között a javukra. A második negyedben rendeztük sorainkat, a védekezésünk helyreállt és szórtuk a kosarakat, miközben keveset kaptunk. A féliidőben már 39-36 volt az állás.  A harmadik negyedet jól kezdte a Vasas, rövid időre át is vették a vezetést.  A mieink azonban fordítani tudtak, Ubilla és Kiss kosaraival újra vezettünk, majd egy 9-2-es kosárdömping következett. A negyed végére már 17 ponttal vezettünk.

A negyedik negyedben markánsan már nem változott a játék képe. Tartottuk az előnyünket és a végén fölényes győzelmet arattunk a Vasas ellen.

Hübner Nyíregyháza BS – Vasas Akadémia 98-81 (18-27, 21-9, 32-18, 27-27)

HÜBNER-Nyíregyháza BS: Bus 10, Kiss 7/3, Bazsó 23/15, Szobi -, Tóth G. 8, Csere: Ubilla 29/9, Mokánszki 6, Mohácsi 15/6,