Szerdán 18 órakor eljött a pillanat, amire öt évet vártunk: csapatunk újra az élvonalban lépett pályára! Rögtön nagy feladatot kaptunk, hiszen az előző idényben negyedik, nyáron jól erősítő DEAC vendégeként kezdtük meg az idényt.

Gyorsan megmutattuk, hogy újoncok vagyunk ugyan, de helyünk van az osztályban!

Visszatérő idényünk első kosarát Rytis Pipiras szerezte. A litván nem sokkal később nagyot zsákolt egy alapvonali belépésből, majd a folytatásban is jól termelte a pontokat. Csakúgy mint C. J. Bryce, aki bizonyos időszakokban szinte egyedül vitte hátán a csapatát. Már ami a támadásokat illeti, mert védekezésben sokáig nagyon jól teljesített a teljes gárda, az első negyedben csupán 14 pontot engedtünk, s legalább ilyen fontos, hogy jól is szedtük a lepattanókat.

A második tíz percben beindult a debrecenieknél Djordje Drenovac, s egymaga fordította meg a meccset, de C. J. zsinórban dobott 7 ponttal válaszolt (26–30). A játékrész középső szakaszában több támadást elrontottunk – hozzá kell tenni, a síp is néma maradt többnyire –, a hullámvölgyet kihasználva minimális előnyt szereztek a hazaiak.

A fordulás után aztán élesebben jött ki a DEAC, míg mi védekezésben többször elcsúsztunk, rendre lemaradásban voltunk a támadókról, amin a 48–36-nál meghúzott időkérés sem segített. Ekkor Djordje Dzseletovics vitte hátán a hajdúsági gárdát (62-41), míg nálunk Nigel Johnson igyekezett tartani a lépést.

A negyed végén agresszív letámadásra váltottunk, majd a negyedik játékrészt is jól kezdtük, C. J. ugyanis sportszerűtlent harcolt ki. A DEAC néhány pillanatra észbe kapott, de 4-5 perccel a meccs vége előtt többször is labdát szereztünk és ellentámadásból kosarakat dobva visszajöttünk mínusz tízre, picivel később kilencre. Sajnos, a végén a hazaiak tudtak újítani, a meccset már három fiatallal a pályán fejeztük be.
Az első mérkőzésünkön több biztató periódusunk volt, amire lehet építeni a továbbiakban.

FÉRFI NB I./A CSOPORT, 1. FORDULÓ
DEAC–Hübner Nyíregyháza BS 79–65 (14–19, 23–13, 25–13, 17–20)
Debrecen, 900 néző, v.: Tőzsér, Minár, Rácz.
DEAC: Thames 9/3, Polyák 4, Valerio-Bodon, Dzseletovics 23/3, Tóth Á. 9. Csere: Aska 8, Kerpel-Fronius 4, Lapornik 7/3, Kovács 2, Drenovac 13. Vezetőedző: Milenko Topics.
Nyíregyháza: Johnson 23/3, Kiss 2, Bryce 20, Pipiras 11/3, Tóth G. 2. Csere: LeDay 4, Bazsó 3/3, Mokánszki, Bus, Anda, Vaskó, Kozák. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Kipontozódott: LeDay (39.).
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4, 9. p.: 13–17, 12. p.: 20–19, 16. p.: 26–25, 17. p.: 26–30. 22. p.: 44–34, 25. p.: 51–36, 27. p.: 58–39, 29. p.: 62–45, 33. p.: 64–51, 36. p.: 69–59, 39. p.: 74–65.