Egy hónap szünet után Szegeden folytattuk a bajnokságot és igyekeztünk hatmeccsesre nyújtani a győzelmi sorozatunkat. Semmiféle rozsda nem látszott a fiúkon, Manny Suárez az első támadásból besasszézott két pontért, a másik oldalon blokkolt, majd C. J. Bryce dobott hármast. Az első öt percben csak ők tudtak betalálni vendégoldalon. A Szeged Nigel Johnson labdaszerzése és ziccere után, 10–16-os állásnál kért először időt. A bajnokság legponterősebb játékosán, Tayler Personson egy-két betörést leszámítva jól védekeztünk az elején és az is a malmunkra hajtotta a vizet, hogy nem dobott jól a házigazda. C. J. a negyed utolsó támadásából triplával megszerezte a 15. pontját, a Cápák pedig nyolccal vezettek.

A második játékrészben már pontosabban célzott kintről a Szedeák, ám mindig volt válaszunk, ráadásul büntettük a hibákat, így Seth LeDay és Manny zsákolt egy-egy alkalommal. Idővel aztán elkezdődött az, amire számítani lehetett, a bajnokság két legeredményesebb játékosa, Nigel és Parsons „pisztolypárbajt” tartott. A két irányító – ha nem is egymáson védekezve – sorra dobta a hihetetlen kosarakat, bármilyen jól lehetett rajtuk védekezni, ők mindig találtak megoldást. Sajnos Keller Iván csatlakozott az amerikai egyeshez, az ő pontjaival közeledett a hazai csapat, amely kihasználta, ha figyelmetlenek voltunk a palánkunk alatt és sorra szedte a támadópattanókat. A nagyszünetre így is előnnyel vonulhattunk (48–51).

A második félidőben nehezen lendültek bele a csapatok. A harmadik negyed derekán fontos volt Bazsó Brúnó és C. J. egy-egy hármasa, sokáig tartottuk is előnyünket, ám később perceken keresztül nem kaptunk faultot, reklamálásért viszont néhány másodpercen belül két technikait is fújtak csapatunkra. A Szeged három büntetővel feljött egy pontra, a játékrész végén pedig Persons kettesével már vezetett is egy ponttal.

A negyedik negyedet is a hazaiak kezdték jobban, el is léptek öt ponttal, a különbséget percekkel később, nagy munkával sikerült eltüntetni – egymást követő jó védekezések után, Nigel ziccerével a 37. percben egyenlítettünk (76–76). Időkérésről visszatérve Keller szerzett egy hármast, majd két Manny büntető után az addig csendes Keandre Cook is bevágott egyet. Az ekkor kialakult négypontos különbséget már nem sikerült ledolgozni, így szoros vereséggel véget ért a győztes sorozatunk.

Tippmix férfi NB I/A csoport, 11. forduló
SZTE-Szedeák–Hübner Nyíregyháza BS 86–84 (20–28, 28–23, 19–15, 19–18)
Szeged, 400 néző, v.: Benczur, Török, Kovács.
Szeged: Persons 25/9, Szatmári 1, Cook 9/3, Hunt 4, Alston 12/3. Csere: Bognár 12/3, Balogh, Keller I. 13/9, Filipovics 5, Kerpel-Fronius B. 5/3. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Nyíregyháza: Johnson 24/6, Kiss, Bryce 25/9, Pipiras 6/6, Suárez 14/3. Csere: Bus, LeDay 8, Bazsó 5/3, Mokánszki 2. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 1. perc: 0–5, 3. p.: 5–10, 7. p.: 11–18, 9. p.: 15–23, 11. p.: 24–28, 13. p.: 29–35, 15. p.: 32–39, 16. p.: 36–44, 18. p.: 44–46, 23. p.: 48–55, 24. p.: 53–55, 26. p.: 53–61, 29. p.: 62–63, 30. p.: 67–66, 33. p.: 71–66, 37. p.: 75–73, 37. p.: 76–76, 38. p.: 82–78.

Fotó: Faragó Imre