Sajnos már tét nélküli mérkőzésen léptünk pályára az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában. Tartalékos kerettel kellett felvennünk a versenyt a hetek óta bombaformában kosárlabdázó OSE-val. Az első perc mindkét oldalon jó védekezéseket hozott, két percet vártunk az első kosarunkra, amit Kiss Benedek szerzett meg távolról. A szokatlan összeállítás aztán meglátszott a játékunkon, pontatlan támadások követték egymást, amit kihasználva az Oroszlány a hetedik percben ellépett tízzel. Pozitívum volt, hogy Erik Copes vezérhez méltóan ezúttal is aktívan és szenvedéllyel játszott, később pedig Sidiki Konénak is voltak hasznos megmozdulásai.

Nehezen kerültünk jó dobóhelyzetbe, ezért is számított sokat, amikor Szobi Dániel értékesített egy hármast. Sajnos inkább a vendégek jó védekezése dominált, rengeteg labdát eladtunk, a különbség pedig tizenhatig nőtt. A félidő utolsó perceiben aztán a javuló védekezésünknek köszönhetően nagy zárkózásba kezdtünk. Bonifert Bendegúz faulttal együtt szerzett kosarat, Szobi a második tripláját dobta a helyére, majd Kass Balázs büntetőjével hét pontra jöttünk fel a nagyszünetre.

A második félidő első perciben érkezett egy újabb Szobi-hármas, Fazekas szép gólpasszt osztott ki Copesnak, de az egy-egy szép momentum mellett az OSE kézben tartotta a meccset. Így sem adtuk fel, különösen Fazekast lehetett dicsérni, aki elkapta a fonalat, pontokat szerzett távolról, betörésből és a büntető vonal mögül is. A hajrában a végig küzdő Copes próbálta még közelebb hozni a csapatunkat, de a vendégek győzelme nem forgott veszélyben.

Ezzel véget ért számunkra a bajnokság és egy időre az első osztályú szereplésünk is. Ezúton is köszönjük a támogatást azoknak a szurkolóinknak, akik végig mellettünk álltak.

TIPPMIX NB I/A, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 10. FORDULÓ
Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions 69–85 (14–22, 22–21, 15–25, 18–17)

Continental Aréna, v.: Mészáros, Jakab, Németh.
Nyíregyháza: Kass 6/3, Kiss 3/3, Fazekas 20/6, Szobi 9/3, Copes 18. Csere: Bonifert 2, Kone 11, Vaskó. Vezetőedző: Darko Radulovic.
Oroszlány: Dimitrijevics 17/6, Szabadfi 5/3, Ruják 7/3, Barnjak 18/3, Krestinin 2. Csere: Carev 17/9, Henry 15, Dorogi, Illés 4, Mucza, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–9, 7. p.: 5–15, 11. p.: 15–22, 16. p.: 25–41, 20. p.: 36–43, 23. p.: 39–51, 28. p.: 47–58, 30. p.: 51–68, 32. p.: 54–75, 35. p.: 61–75.
Kipontozódott: Kone (36.).