Vasárnap röviden megemlékeztünk róla, milyen elképesztő egyéni teljesítményeket hozott a miskolci győzelmünk és már akkor említettük, hogy lesz miről írnunk később is. Nos, elvégeztük a kutatómunkát, lássuk kicsit bővebben, mit is jelent játékosaink szombati produkciója!
Nagy Simon nyíregyházi pályafutása kerek számaihoz ért: lejátszotta 80. bajnoki mérkőzését Blue Sharks-mezben, amelyben immáron 1006 bajnoki pontnál és 180 bedobott hárompontosnál jár, valamint megszerezte csapatunk tagjaként a 40. győzelmét az NB I/B-ben. Simi a MEAFC ellen 24 pontot szórt, azaz újra elérte a két hete felállított karriercsúcsát (ami a bajnokságot illeti).
Bazsó Brúnó is ponterős volt (14), ám nála ezúttal a 14 lepattanó számít kiemelkedőnek, olyannyira, hogy felnőtt meccsen 2019-ben szerzett ennél többet (15). Brúnó 175 tétmeccsnél és 1550, Blue Sharks-ban dobott pontnál tart. Nem meglepetés, hogy mindkét kategóriában ő a jelenlegi keret csúcstartója.
Csúcsokat ostromol Komma László is. Centerünk újabb masszív dupla-duplát szállított hétvégén (19 pont, 18 lepattanó), az elmúlt öt mérkőzésen 24.8 pontot, 15.8 lepattanót és elképesztő, 43 VAL-t átlagol.
Az elmúlt mérkőzésen Illés Mátéval megosztva lett a mérkőzés legjobbja. Csapatkapitányunk úgy szerzett 42 pontot, hogy 14 gólpasszt is kiosztott. Mivel a múlt szerdai mérkőzés után Komma miatt összegyűjtöttük az elmúlt 15 év legjobb nyíregyházi teljesítményeit, ezúttal nem kellett sokat keresgélnünk, hogy megállapítsuk, 2011 óta holtversenyben a harmadik legtöbb pont ez, amit nyíregyházi játékos szerzett egy meccsen.
Máté a felnőttpályafutása során nem dobott még ennyi pontot és ilyen sok gólpasszt sem osztott ki. Érdekesség, hogy Miskolcon nyolc hárompontost értékesített, ami közel van a rekordjához, ám 2023-ban épp ellenünk vágott be 9 távolit...
A gólpasszokat tekintve 2021-ig kell visszamennünk, hogy csapatunknál ilyen, vagy még jobb teljesítményt találjunk. Akkor Bus Iván egymást követő két meccsen is eljutott 15-ig, míg Emmanuel Ubilla 14-et osztott ki egy meccsen.
Továbbra is a második helyen állunk a bajnokságban, így az sem nagy meglepetés, hogy több játékosunk is ott van bizonyos statisztikai kategória legjobbjai között. Íme:
Dobott pont: 9. Rytis Piprias (20.75)
VAL: 4. Komma László (29), 6. Rytis Pipiras (28.50)
Védőlepattanó: 3. Rytis Pipiras (8), 11. Bazsó Brúnó (6.27), 13. Komma László (5.63).
Támadólepattanó: 2. Komma László (3.63)
Összes lepattanó: 3. Rytis Pipiras (10.08). 9. Komma László (9.25)
Gólpassz: 4. Illés Máté (6.46), 8. Boljos Mateja (5.63)
Blokk: 5. Verebélyi Áron (0.92)