Az ünnepek alatt sokaknak megjött a kedve a kosárlabdához. Ez nem is csoda, hiszen csapatunk nagy siker ért el azzal, hogy kvalifikált a Magyar Kupa nyolcas döntőjére. A bajnokságban viszont újabb nagy feladat várt a mieinkre a Debrecen ellen.

Sajnos ezen az estén nem pörögtünk fel igazán, nagyon nehezen kerültünk jó dobóhelyzetbe, figyelmetlenek voltunk támadásban és nem fértünk hozzá a lepattanókhoz, néhány esetben a saját palánkunk alatt sem. Ezeket a helyzeteket kíméletlenül kihasználta a DEAC, amely viszont – ellentétben a mieinkkel – remek dobóformát fogott ki. Kettő tíznél időt kért Pethő Ákos, ami után rövid ideig jobban teljesítettünk hátul és erre alapozva könnyű kosarakat is szereztünk, de ez csupán fellángolás volt. A vendégek már az első negyedben tíz pont feletti különbséget alakítottak ki, amit a második játékrész elején az ötödik hármasukkal növeltek tovább.

A DEAC remekül védekezett, ám a kétségkívül nagy munka mellett sokszor úgy tűnt a hazai közönségnek, hogy szabálytalanul is megteheti ezt a debreceni alakulat. Valóban percekig nem kaptunk faultot gyanús esetekben sem, amit a 15. percben vezetőedzőnk is erélyesebben tett szóvá, kapott is érte egy technikait. Seth LeDay nagy zsákolásával próbálta felpörgetni az övéit, de Josh Hagins egy elképesztő hármassal azonnal lehűtötte a kedélyeket, majd egy újabb távolit bevágott. A vendégek 19 ponttal vezettek ekkor úgy, hogy tizenháromból nyolc hármast bedobtak. A Cápák játéka sehogy nem állt össze, ziccereket is kihagytak, így a felek ugyanekkora különbséggel mentek el a nagyszünetre.

A második félidő elején C. J. Bryce 2+1-es akciója életet lehelhetett volna a csapatba, ám annak ellenére sem sikerült túllépni a fásultságon, hogy a DEAC picit belealudt a harmadik negyedbe. Az etap középre újra húsz volt a két csapat között. Egyszerűen semmilyen megoldás nem sikerült a mieinknek támadásban, a kezekből kicsúsztak a labdák, a dobások sem ültek, ami azt eredményezte, hogy védekezésben is egyre inkább szétestünk, így a harmadik negyed végére lényegében eldőlt a mérkőzést.

Innentől már csak futottunk az eredmény után, Nigel Johnson és C. J. vezetésével igyekeztünk minél nagyobb tempót diktálni, de a vendéggárda rutinosabb annál, hogy ilyen helyzetből ne zárja le a meccset.

Zsinórban szerzett négy hazai győzelem után vereséget szenvedtünk.

Tippmix férfi NB I/A csoport, 14. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–DEAC-Tungsram 62–89 (12–23, 17–25, 18–21, 15–20)
Continental Aréna, 1500 néző, v.: Földházi, Minár, Sörlei.
Nyíregyháza: Johnson 17/3, Kiss, Bryce 17/3, Pipiras 9/3, Suárez 5. Csere: Mokánszki 2, Bazsó 2, LeDay 10, Bus, Anda, Szobi. Vezetőedző: Pethő Ákos.
DEAC: Hagins 21/15, Thames 4/3, Drenovac 16/3, Kovács 8, Aska 6. Csere: Tóth Á. 12, Neuwirth 8/6, Dzseletovics 6, Kerpel-Fronius G. 2, Polyák 6/3, Udemezue. Vezetőedző: Jorgosz Vovorasz.
A mérkőzés alakulása. 4. perc: 2–10, 5. p.: 8–13, 7. p.: 7–18, 9. p.: 10–21, 11. p.: 12–26, 13. p.: 16–33, 15. p.: 20–36, 17. p.: 23–42. 21. p.: 29–50, 23. p.: 35–50, 26. p.: 37–57, 29. p.: 45–65, 32. p.: 51–76. 37. p.: 59–78.