Salgótarjáni KSE – Hübner Nyíregyháza BS 78-87
(20-25,21-18,19-24,18-20)

Siska János: Gratulálok a fiúknak, nagyon nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk, egy jól játszó Salgótarján ellen. Nem volt könnyű rendet tenni a fejekben a MAFC elleni vereség után, de ma megmutattuk, hogy igazi csapat vagyunk. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, a tarjániaknak pedig sok sikert a továbbiakban!

A Salgótarján ellen léptünk pályára az őszi szezon utolsó fordulójában. Tudtuk, hogy a nógrádi megyeszékhelyen nincs könnyű dolga egy csapatnak sem, és a győzelemért meg kell küzdeni mindenkinek. Siska János vezetőedzőnk ráadásul nehéz helyzetben volt, mivel a fiataljaink közül – kisebb sérülések miatt – ezen mérkőzésen egyedül Dancsecs Andrásra számíthatott. A végig jó iramú meccset mi kezdtük jobban és az első negyedben öt pontos előnyre tettünk szert. A második játékrészben kicsit kiegyenlítettebbé vált a játék, a félidőben 41-43 volt az állás a javunkra. A harmadik negyedben szintén öt pontos előnyt tudhattunk magunknak, de a mérkőzés legvégére ezt tovább tudtuk növelni és 78-87-re sikerült győznünk. Kezdő játékosaink közül mindenki jó teljesítményt nyújtott, valamennyien tíz pont fölött dobtak.

Újabb győzelmünkkel sikerült bebiztosítanunk második helyünket a tabellán.