Hübner Nyíregyháza BS – Vasas Akadémia 83-67
(23-21,21-23,21-11,18-12)

Visszavágóra készültünk csütörtök délután a fővárosi Vasas csapata ellen az ősszel elszenvedett három pontos vereség miatt. A találkozó nem úgy indult, ahogy elképzeltük. Nem sikerült jelentősebb fölényhez jutnunk az első és második negyedben. A védekezésünk akadozott és ezt a vendégek rendre kihasználták. A kiegyenlített meccsen a nagyszünetben 44-44 volt az állás. A harmadik negyedben azonban rendeztük sorainkat, a védekezésünk is hatékonyabb lett és a pontszerzésben is magunk mögött hagytuk ellenfelünket. A véghajrában is alapvetően a mi akaratunk érvényesült, és amikor megnyugtató fölénybe kerültünk, Siska János vezetőedzőnk pályára küldte fiatal játékosainkat is: az utolsó percekben négyen is játéklehetőséget kaptak közülük.

Siska János : Gratulálok a csapatnak. Az első félidőben a Vasas játéka érvényesült. Túl puhán védekeztünk, aztán a második félidőben megmutattuk, hogy mi is tudunk védekezni, ezáltal könnyű kosarakat tudtunk dobni. Sok sikert kívánok a Vasasnak a továbbiakban.