A mérkőzés Kozák közelijével kezdődött, de a Nyíregyháza gyorsan egyenlített, átvette a vezetést, majd jelentős előnyre tett szert. . (12-6) A vendégek próbáltak felzárkózni, de a hazaiak nagyon jól kosaraztak,  9 pontos előnyt szedtek össze az első tíz perc végére. 28-19

A második etap első kosarát is a vendégek szerezték,  Lippai volt eredményes. A Nyíregyháza azonban továbbra is dominált, többen is extra teljesítményt nyújtottak, gyorsan megléptek 16 ponttal. (43-27) A miskolciak triplákkal próbálkoztak és igyekeztek kihasználni a negyed végén érkező “nyíregyházi rövidzárlatot”. 53-39.

A szünet után a hazaiak egy lendületes 13-7-es futással indítottak, majd csitult a gólzápor, a negyed közepén 70-48volt az eredményjelzőn. A hazaiak kézben tartották a mérkőzést, jól védekeztek, teljesen átvették az irányítást.  82-55

Bajnokesélyeshez méltó játékot nyújtott az utolsó negyedben Siska János csapata. A játék minden elemében, az egyre fáradó, ellenfelük fölé nőttek, nagyon magabiztosan nyerték meg a találkozót. 100-75.

HÜBNER-Nyíregyháza BS – MEAFC-Miskolc 100-75

(28-19, 25-20, 29-16, 18-20)

Nyíregyháza: Bus 11, Vaskó 11/9, Mohácsi 9/3, Bazsó 13/9, Tóth 26/3, Csere: Mokánszki 15/6, Szobi 5, Csikós -, Kuttor 4, Demeter 6/6, Végső -,