A Piros-csoport 10. fordulójából elhalasztott mérkőzés pótlásán lépett pályára az NKA Pécs és a Hübner Nyíregyháza Blue Sharks csapata. A találkozó előtt a hazaiak 6-8-as mérleggel a tabella 9. helyén álltak, míg a vendégek tizenöt győzelemmel és egy vereséggel vezették a tabellát.

Egy szép Ubilla-Tóth akcióval hamar megragadták a vezetést a nyíregyházaiak, kisvártatva pedig Mohácsi duplázta meg a pontjaik számát (0-4). A bedobó már négynél járt, a Blue Sharks hatnál, amikor Kocsis révén megszületett az első pécsi kosár. Hiába a jó vendég kezdés, a negyed derekára felpörgött és fordított a baranyai csapat (10-8). Továbbra is jól tartották magukat a fiatalok, akik agresszív betörésekkel és kemény védekezéssel behúzták az első negyedet. 22-18.

7-0-val indították a második játékrészt a hazaiak, ezzel pedig tíz fölé kúszott a különbség, Siska János kért időt (29-18). Zónára váltott a listavezető, ami egy kisebb zavart okozott a pécsi támadásokban, elkezdték lopni a távolságot a vendégek (34-27). Ivica Mavrenski időkérése megfogta a Nyíregyházát, megint kezdett ellépni az NKA Pécs, amely tekintélyes előnyt épített ki a félidőig. 48-31.

A fordulás után – ahogy az várható volt – megpróbált közelebb férkőzni a Blue Sharks és felzárkózott tízre (48-38). Eszmélt a Pécs és elállította a vérzést, egyelőre nem forgott veszélyben a tíz pont körüli előnyük a fiataloknak (56-44). Olyannyira nem, hogy a negyed utolsó perceit még jobban megtolták, plusz tizenötről várhatták a negyedik felvonást. 65-50.

Próbálkozott becsülettel a Nyíregyháza, amely újabb nagy rohamot indított, Tóth lefordulása után pedig már csak hat volt közte (73-67). Bár csökkent az előnyük a hazaiaknak, egy percre sem adták fel. Bazsó is a helyére küldött egy triplát, majd Bus ziccerezett, háromra olvadt a Pécs előnye (77-74). Sedin és Bus is csinált egy 2+1-es akciót, semmi nem dőlt még el pár perccel a vége előtt. Benke kulcsfontosságú pontokat szerzett, plusz hétről fordulhatott a végjátékra a hazai csapat. Óriásit küzdött a Nyíregyháza is, amely az utolsó másodpercekben Mokánszki triplájával kiegyenlített, így jöhetett a hosszabbítás. 87-87.

Scherer pontjaira Mohácsi büntetői érkeztek, majd Sedin küldött a helyére egy fontos hármast (92-89). Bus is betalált kintről, remek kerekedett a párharcból. Egy támadóhibát követően Mohácsi állt bele egy triplába, ez is behullott, időt kértek a pécsiek (92-95). Mohácsi megint betalált, Váits válaszolt. Nem maradt már ideje a hazaiaknak, akik hatalmasat küzdöttek, de a végén a listavezető örülhetett. 98-104.

NKA Pécs – HÜBNER-Nyíregyháza BS h. u.: 98-104 (22-18, 26-13, 17-19, 22-37, 11-17)

Nyíregyháza: Ubilla 29/12, Kiss -, Mohácsi 16/6, Bazsó 6/3, Tóth 18. Cserék: Bus 15/3, Szobi 5/3, Mokánszki 15/6, Czinger -.