Pethő Ákost nem felejtették el Székesfehérváron. Csapatunk vezetőedzője négy sikeres évet töltött el a Fejér megyei alakulatnál, érthető, hogy örömmel fogadták őt szerda este. Ákos az Alba elleni meccs előtt kedélyesen beszélgetett a helyiekkel, ám mint azt korábban is elmondta, ő már a Blue Sharks sikereiért dolgozik, így a pályán nincs barátság. Fontos is volt a találkozó, elvégre három vereség után próbáltunk javítani és megszerezni első sikerünket.

A hazaiaknál első mérkőzését játszotta az idáig sérült Jonathan Stark, ám Vojvoda Dávid betegség miatt még mindig nem tudott pályára lépni.

Aki megkérdőjelezi, hogy van-e értelme a fiatalszabálynak az első osztályban, nézze meg a mérkőzés első félidejét! A húsz éves Kiss Benedek 6–0-s állás után egészen elképesztően dobott, zsinórban három triplát küldött a helyére, majd labdaszerzés után egy kettest is szerzett!

Seth LeDay zsákolással szállt be a meccsbe, majd kicsivel később még nagyobbat rántott, de idővel összeállt a Fehérvár védekezése, ami percekig megbénította támadásainkat.

A másik oldalon Martins Laksa nagyon ponterős volt, Godwin Omenaka is jól szállt be, vezetésükkel a negyed végére ellépett az Alba. Beni a második játékrész elején is berámolt négy pontot, de a hazaiak így is tízpontos előnybe kerültek. Ákos időkéréssel rendezte a sorokat, néhány kivédekezett akcióval ritmusba kerültünk, s Rytis Pipiras gyönyörű passza után Seth zsákolt ismét, amivel kettő pontra visszajött a Blue Sharks. A fehérvári időkérés sem fogta meg a lendületünket, a félidő utolsó percében már vezetettünk, a fordító triplát az ügyeletes pontfelelősünk, Kiss Beni szerezte.

Megint a harmadik negyedben változott óriásit a játék képe. Meggyűlt a bajunk a lepattanózással, majd 53–54-ről 15–0-s futással ellépett az Alba. Ebben a periódusban sajnos semmilyen nyíregyházi dobás nem ment be és a rossz dobóforma a záróetapban sem múlt el. Tizennyolc pontos hátrányból Rytis vezetésével indult meg kisebb zárkózás, de újabb pontatlan támadások következtek, így öt perccel a vége előtt eldőlt a meccs.

Tippmix férfi NB I/A, 4. forduló
Alba Fehérvár–Hübner Nyíregyháza BS 93–78 (25–20, 21–27, 28–14, 19–17)
Székesfehérvár, 700 néző, v.: Benczur, Söjtöry, Jakab.
Alba: Stark 3, Mulalic 3/3, Lukács 14/3, Laksa 24/15, Steele 13/3. Csere: Csere: Takács Milán 3/3, Omenaka 16, Pongó Marcell 13/3, Szabó 4, Balsay, Takács Máté. Vezetőedző: Dejan Mihevc.
Nyíregyháza: Johnson 11/3, Kiss 19/15, Bryce 22/3, Pipiras 12/3, Anda. Csere: Mokánszki 2, LeDay 10, Bus 2. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 1. perc: 6–0, 3. p.: 11–11, 4. p.: 16–11, 7. p.: 16–19, 11. p.: 27–20, 15. p.: 40–30, 19. p.: 44–44, 20. p.: 46–47, 23. p.: 53–54, 28. p.: 68–54, 30. p.: 72–56, 32. p.: 79–61, 34. p.: 81–68, 36. p.: 86–68.
Mesterszemmel
Dejan Mihevc:
– A mérkőzésen két arcunkat mutattuk. A második félidőre jobb játékkal jöttünk ki védekezésben és gyorsabb támadásokat vezettünk, könnyebb kosarakat tudtunk szerezni. Ritmusba kerültünk, ami kitartott a mérkőzés végéig, így nyertünk.
Pethő Ákos: – Nagyon jól kezdtünk, felvettük a kesztyűt és nyomást helyeztünk az Albára. A második félidőben elveszítettük a fonalat. Ebben benne van nekem is felelősségem és a játékosoknak is egyéni felelőssége. Megint bizonyítottuk, hogy jól tudunk játszani, de meg kell tanulni nyerni.