Miként a Körmend ellen, ezúttal is Manny Suárez szerezte az első pontjainkat, rögtön az első támadásból. A továbbiakban viszont már nem potyogtak ilyen ütemben a kosarak, mindkét csapat jól védekezett, egyszer-kétszer voltak csak figyelmetlenségek.

Egy idő után különösen megállt a támadójátékunk, nem úgy a vendégeké, akiknél jól szállt be Xavier Ford, majd Nimrod Hilliard vette hátára a csapatát. Ugyan a Kaposvár jól védekezett, sok kihagyott akciót nekünk köszönhettek, hiszen az üres hármasok és több ziccer is kimaradt.

A vendéggárda amerikai irányítója ellenállhatatlan volt a második negyedben, az etap derekán az ő kettesével már tizeneggyel vezetett a Kaposvár. Jót tett az időkérés, az elképesztő formába lendült Nigel Johnson irányításával előbb csináltunk egy 8–0-s futást, majd Suárez kosarával már vezettünk is (39–38).

A harmadik negyedben végig fej fej mellett haladtak a felek. A hazai közönséget hol a látványos jelenetek – Manny faulttal szerzett kosara, majd triplát dobott, Seth LeDay nagyot zsákolt – lelkesítette, hol a játékvezetők hergelték azzal, hogy a kaposváriak nagyjából egy percen keresztül büntetlenül üthették a nyíregyházi kezeket. Nigel elégelte meg a helyzetet, nagy kosarat dobott faulttal együtt. Irányítónkat az sem lassította le, hogy az első félidő hajrájában megsérült a keze, ezen a napon nem lehetett igazán nehéz feladat elé állítani.

Bár a dobószázalékunk sokáig nagyon rossz volt, Rytis Pipiras rövid időn belül két hármast vágott be, a parádé pedig a negyedik játékrészben indult be igazán. Záporoztak a chilei nyílvesszők, Manny triplakísérletei rendre a gyűrűben kötöttek ki, míg Nigel továbbra is remekelt, csapatunk így ellépett kilenc ponttal. Sajnos 73–64-nél elég volt két rossz támadás, a Kaposvár máris ledolgozott öt pontot a hátrányából, amire Pethő Ákos időkéréssel reagált. Seth ezután 2+1-gyel lendített a csapatán és ismét Nigel momentumai következtek, a sokadik elképesztő kosara után a közönség már az MVP-rigmussal (a legjobb játékos) biztatta az irányítót.

Négy perccel a vége előtt Manny a védőoldalon hívta fel magára a figyelmet, három másodpercen belül kétszer blokkolta le Fordot. A Johnson-show sem állt meg, állandósult a nyolc-tíz pont körüli különbség, amit már nem engedtünk elolvadni. Az utolsó kosarunkat a születésnapos C. J. Bryce szerezte – csapatunk begyűjtötte az egymást követő harmadik győzelmét!

Tippmix férfi NB I/, 8. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Kaposvári KK 90–82 (17–18, 23–20, 23–22, 27–22)
Continental Aréna, 850 néző, v.: Győrffy, Minár, Nyilas.
Nyíregyháza: Johnson 38, Kiss, Bryce 8, Pipiras 15/9, Suárez 20/9. Csere: Bazsó, Mokánszki 2, LeDay 7, Bus. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Kaposvár: Hilliard 24/9, Plézer 3/3, Price 20/9, Hendlein 6, Martin 15. Csere: Ford 12, Krnjajski, Puska 2, Bogdán. Vezetőedző: Nikola Lazics.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 4–3, 6. p.: 12–5, 8. p.: 12–13, 13. p.: 19–25, 16. p.: 23–34, 17. p.: 31–34, 20. p.: 40–38, 23. p.: 48–45, 27. p.: 52–55, 31. p.: 68–60, 32. p.: 71–62, 34. p.: 73–69, 37. p.: 81–71, 39. p.: 88–79.