Két csodás győzelem után mi is lehetne a célunk, mint megszerezni az egymást követő harmadik sikerünket! Ehhez szombat délután hazai pályán, tévés meccsen kell megverni a Kaposvárt.

A somogyiak három győzelem mellett négy vereséggel a tabella nyolcadik helyén állnak. Mint a legtöbb edző elmondja, ebben a bajnokságban bárki megverhet bárkit, amit a Kaposvár is bizonyított, hiszen kikapott a Zalaegerszegtől (80–77), az Oroszlánytól (63–68), a Pakstól (74–90) és a Falcótól (85–70), de legyőzte a Kecskemétet (62–74), a Szegedet (75–76) és legutóbb hosszabbításban a DEAC-ot (96–91).

A játékpercek jelentős részét négy amerikai légiós, két rutinos magyar kosaras, Hendlein Roland és Csorvási Milán, valamint 2-3 fiatal játékos viszi el. Legjobb pontszerzőjük a center Wayne Martin (17.6 pont, 6.9 lepattanó), a fő fazonszabász az irányító Nimrod Hilliard (16.9 pont, 4.6 gólpassz, 3.6 lepattanó), de Xavier Ford (14.3 pont, 6.7 lepattanó), T. J. Price (10.3 pont, 5.3 lepattanó, 3.1 gólpassz) és Hendlein Roland (5.1 pont, 6.4 lepattanó) is nagyon hasznos. Hilliard olyannyira nélkülözhetetlen tagja a csapatának, hogy meccsenként 36.43 percet játszik, de Martin és Price is ott van a bajnokság hét legtöbbet játszó kosarasa között.

Ha már statisztika, emlékezzünk meg a mi játékosainkról is! Az A csoport második legjobb pontszerzője Nigel Johnson (22.13), míg a mérkőzés napján 25. születésnapját ünneplő C. J. Bryce a 4. (21.14). A VAL-listán C. J. a harmadik, Nigel a negyedik, míg utóbbi a gólpasszokat (4.88) és szerzett labdákat (1.88) tekintve is 8. A fáradhatatlan Seth LeDay 3-as átlaggal a harmadik legjobban szedi a támadólepattanókat.

A statisztikákon persze el lehet csemegézni, a legfontosabb, hogy szombaton újra győztesen hagyjuk el a pályát!