Nagy különbségű vereség után azzal a szándékkal utaztunk el Kecskemétre, hogy javítunk az év utolsó mérkőzésén. A mieinkben alighanem egy régebbi fájó emlék is felsejlett: a második fordulóban szívfacsaró módon győzött a KTE a Continental Arénában.

Első pontjainkat Kiss Benedek szerezte egy szép alapvonali belépés után, de nem csak ő volt eredményes, ugyanis a meccs elején egyik oldalon sem volt tökéletes a védekezés. Jobb hazai kezdés után a hatodik percben Nigel Johnson nehéz kettesével fordítottunk, majd egyre többen elkapták a fonalat a hárompontoson túlról. C. J. Bryce hármasára egy Wittman Krisztián-tripla érkezett, majd Manny Suárez válaszolt. A kecskemétiek egyébként elsősorban a palánk alól szereztek könnyű kosarakat, ezért nem tudtunk nagy különbséget kialakítani az első negyedben, hiába támadtunk remekül.

A második negyed elején Kiss Beni repítette a csapatot azzal, hogy egymást követő két támadáson belül hat pontot szerzett. Milutinovics tartotta vele a lépést, ám egyre sokoldalúbban szereztük a kosarainkat. Seth LeDay nagyot zsákolt, C. J. indításból szerzett kosarat, Manny ziccerezett, Beni pedig két büntetővel 9–0-sra nyújtotta a vendégfutást. Jó védekezésünk hatására kissé statikussá vált a Kecskemét, amire újabb rohammal válaszoltunk, minek végén C. J tizennégy pontosra növelte az előnyünket. A negyed végét sajnos elrontottuk, így a nagyszünetben 52–43-ra vezettünk.

A második félidőben sokkal nagyobb lendülettel kezdtek a hazaiak, akik támadópattanókat szedtek és jó védekezésből indulva gyors kosarakat is szereztek. A KTE előbb Wittmann Krisztián hármasával egy pontra megközelítette a mieinket, majd Pollard ziccerével fordított is (55–54). A harmadik negyed közepén Rytis Pipiras nagyot esett és megsérült a lába, a helyére beálló Anda Dávid azonnal beköszönt egy támadópattanóval és az abból szerzett, faulttal együtt dobott kosárral. Itt szinte végig fej fej mellett haladtak a felek, így különösen bosszantó volt a sok kihagyott büntetőnk. Tovább tetézte a bajt, hogy Jaramaz és Wittmann révén rövid időn belül három hazai tripla került a helyére. A játékrész végén nagyon kellett Bazsó Brúnó sikeres távolija (75–72).

A negyedik negyed elején meglett az egyenlítés is, miután Nigel szépen elugrasztott egy védőt, majd még a következő érkezése előtt bedobta hármasát. Jaramaz ember felett talált be távolról, Milutinovicsnak pedig besegített a felfelé álló gyűrű. Ekkor már héttel ment a KTE, de még fel tudtunk állni, C. J. visszapöcizett kettesével három perccel a vége előtt egyenlítettünk (88–88). A hajrában több lehetőségünk is volt, hogy előnybe kerüljünk, mígnem Nigel kosarával 90–92 lett az állás fél perccel a vége előtt. Jarmaz egyenlített, az utolsó 13 másodpercben pedig már nem sikerült ismét betalálnunk, pedig Nigel dobása sem volt rossz, majd Brúnó majdnem sikeresen tette vissza a lepattanót.

A hosszabbításban a Kecskemét volt élesebb, a játékrész felére ismét hétpontos előnybe került. Ekkor sem adtuk fel, visszajöttünk két pontra, majd az utolsó támadás a miénk volt, de Nigel középtávolija nem talált gyűrűt, így kettővel kikaptunk.

Tippmix férfi NB I/A, 15. forduló
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 101–99 (23–27, 20–25, 32–20, 17–20, 9–7) – hosszabbítás után
Messzi István Sportcsarnok, 700 néző, v.: Papp, Tóth, Györfy.
KTE: Pollard 20, Jaramaz 22/9, Milutinovics 16/9, Dramicsanin 15/6, Fazekas 2. Csere: Kucsera 6, Wittmann 14/12, Kiss D. 6, Lukács. Megbízott vezetőedző: Hegedűs Gergely.
Blue Sharks: Johnson 26/6, Kiss B. 12/6, Bryce 25/6, Pipiras 2, Suárez 17/6. Csere: Mokánszki 3, Bazsó 5/3, Bus, LeDay 7, Anda 2. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Kipontozódott: Kucsera (33.), Milutinovics (40.), illetve LeDay (41.), Bazsó (42.), Suárez (43.).
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 4–4, 4. p.: 10–6, 6. p.: 10–14, 7. p.: 15–17, 11. p.: 29–27, 13. p.: 30–35, 16. p.: 33–44, 20. p.: 38–52, 21. p.: 45–52, 24. p.: 55–54, 27. p.: 62–64, 29. p.: 73–68, 32. p.: 75–75, 35. p.: 88–81, 38. p.: 88–88, 40. p.: 90–92. 44. p.: 101–94.

Fotó: ktekosar.hu