Nehéz helyzetben várhattuk a szerda esti, pécsi találkozót, ugyanis Manny Suárez betegség, Bus Iván sérülés miatt el sem utazott a csapattal, és Rytis Pipiras, Nigel Johnson, valamint Seth LeDay játéka is folyamatosan kihasználta, hogy a palánk alatt nincs akkora (vagy olyan mozgékony) test, ami nagy küzdelemre késztetné Veljko Brkicset. A hazaiak könnyű, palánk alatti kosarakkal léptek el, de támadásban látszott a spiritusz a csapatunkban. Első kosarunkat Rytis jegyezte a hárompontos vonalon túlról, Seth pedig nagyon hasznos és látványos megmozdulásokkal segítette az akciókat. A negyed közepén picit beragadtunk, ám a visszaálló Nigel és a szép zsákolást bemutató Rytis kosaraival faragtunk a kilencpontos hátrányból.

A második etapban folytatódott a zárkózás. C. J. Bryce a 12. percben faulttal együtt szerezte meg az első kosarát, nem sokkal később Mokánszki Máté is jegyzett egy 2+1-et. Sajnos Brkiccsel továbbra sem tudtunk mit kezdeni, ám rajta kívül nem dobtak kifejezetten hatékonyan a hazaiak. A szokottnál több lehetőséget kapó Seth remek játékkal hálálta meg a bizalmat, a sokadik támadólepattanója után Kiss Benedek passzából C. J. süllyesztett el egy triplát, amivel hosszú idő után újra vezettünk (33–34). A félidő végére Haynes-Jones jött lendületbe, ám a játékrészt C. J. zárta le egy 2+1-es akcióval.

A második félidőben is Rytis-hármas jelentette az első kosarunkat, majd Nigel egymás után szerzett négy pontjával fordítottunk. Elég volt azonban néhány rossz támadás, és máris meglépett a PVSK, amely egyébként ugyancsak nem játszott hibátlanul. Csapatunk tagjai továbbra is erőn felül teljesítettek, ám védekezésben sokszor nem tudtunk mit kezdeni Haynes-Jonesszal, és változatlanul Brkics jelentette a legnagyobb problémát.
Fej fej mellett haladtak a felek a negyedik negyed első felében, majd továbbfogyatkoztunk, amikor Anda Dávid egy ütközést követően nagy fájdalmak mellett elterült a földön – centerünk nem tudta folytatni a játékot. Öt perccel a vége előtt egy faultgyanús helyzetet reklamált meg Nigel, amiért technikait kapott, és rögtön kaptunk még egyet. Nagyobb baj, hogy ezzel párhuzamosan hosszú ideig nem tudtunk betalálni.

Seth nagy zsákolással törte meg a kosárcsendet, a következő támadásból pedig Nigel dobott hármast, amivel 1:08-cal a vége előtt kettő pontra visszajöttünk. Brkics kosara következett, majd elrontott nyíregyházi támadás után Ivosev minden rutinját bevetve nagyot esett, ezért C. J. kapott sportszerűtlent. Ezt követően szándékosan oda akartunk ütni, hogy ne teljen az idő, ám kettő, az előzőnél sokkal nagyobb faultot nem vettek észre a játékvezetők. Ezt megreklamálta Pethő Ákos, amiért ő is kapott egy technikait – az utolsó öt percben így három technikait és egy sportszerűtlent fújtak ellenünk. A büntetőket kihasználta a Pécs és megnyerte a mérkőzést.

Tippmix férfi NB I/A, 16. forduló
Pécsi VSK-VEOLIA–Hübner Nyíregyháza BS 93–85 (20–15, 27–31, 24–22, 22–17)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, v.: Tőzsér, Söjtöry, Kovács.
PVSK: Hayen-Jones 17/6, Goldring 4, Bíró 8/6, Gordon 2, Brkics 33. Csere: Ivosev 14, Bryson 13/9, Farkas, Doktor, Meleg 2. Vezetőedző: Andrija Csirics.
Blue Sharks: Johnson 24/6, Bryce 23/9, Pipiras 15/9, Mokánszki 3, LeDay 20/3. Csere: Kiss, Anda, Bazsó, Szobi. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 4–3, 4. p.: 10–5, 5. p.: 10–11, 9. p.: 20–11, 13. p.: 24–23, 15. p.: 31–26, 16. p.: 31–31, 17. p.: 33–34, 20. p.: 47–46, 23. p.: 53–56, 26. p.: 64–57, 27. p.: 64–64, 32. p.: 71–72, 34. p.: 74–76, 37. p.: 86–78, 39. p.: 86–84.

Fotó: hunbasket.hu