A kérdés az volt szombat este, hogy csapatunk, a bajnokság egyik legponterősebb gárdája elbír-e a kőkemény védekezéséről híres Kaposvárral.
Az első percekben érdekes módon inkább a mieinkre volt jellemző, hogy jól teljesítettek hátul, míg elöl megtaláltuk a helyzeteket. Kiss Beni a sarokból dobott triplát, Rytis Pipiras betörésből nagyot zsákolt, később 2+1-et dobott, miként Manny Suárez is, C. J. Bryce pedig labdaszerzésből ziccerezett. Persze szereztek kosarakat a hazaiak is, pontosabban leginkább Wayne Martin. A centert nehezen tartottuk meg palánk alatt, ha az útját álltuk, akkor középtávolról talált be, az első negyedet pedig hárompontossal zárta le – egyszóval rendkívül sokoldalúan pötyögtette a pontjait.

Nem is keveset, a nagyszünetre csapata 38 pontjából 26 az ő nevéhez fűződött. Mellette mindenki más rosszul dobott. A KKK így is vezetni tudott a második játékrész nagyrészében. Pethő Ákos 26–21-nél kért időt, ezt követően Manny faulttal együtt bedobott kettessel törte meg a hosszú nyíregyházi pontcsendet, s bár a büntetője sikertelen volt, C. J. visszaszedte a labdát és faulttal együtt tette azt vissza a gyűrűbe. Szépen eloszlottak a pontok nálunk, Rytis hármasával zárkóztunk, majd Nigel is beindult, az ő vezetésével előnyből várhattuk a fordulást.

A második félidő első támadásából Bazsó Brúnó dobott hármast, később Rytis nagyot zsákolt, míg a másik oldalon jól védekezünk. Öt pontnál nagyobb is lehetett volna az előnyünk, de egymás után több támadást is elrontottunk, amit Ford büntetett meg. Ismét megtaláltuk a támadásainkat, ráadásul jó védekezés után könnyű kosarat is dobhattunk. Seth hármast dobott, majd leblokkolta Price-t, amivel megint indulhattunk, de ismét Martin volt az, aki meccsben tartotta a Kaposvárt.

Borzasztóan indult a záró játékrész, hiszen előbb Diggs, majd Price is betalált távolról, később pedig Hilliard szerzett három pontot, az ekkor kialakult nyolcpontos különbség pedig fájó volt, mert támadásban megálltunk. Nagy hajrát indítottunk, több labdaszerzéssel és Nigel gyors kosaraival visszajöttünk a meccsbe, de egy perccel a vége előtt, hárompontos hátrányban nem tudtunk leszedni egy kulcs-lepattanót, majd Martin újabb négy pontjával lényegében eldőlt a mérkőzés.

Tippmix NB I/A, 21. forduló
Kaposvári KK–Hübner Nyíregyháza BS 86–78 (20–18, 18–22, 19–18, 29–20)
Kaposvári Aréna, 1000 néző, v.: Földházi, Nagy, Sörlei.
Kaposvár: Hilliard 15, Price 11/3, Plézer, Ford 9, Martin 41/3. Csere: Diggs 8/6, Krnjajski 2, Puska, Csorvási. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Nyíregyháza: Johnson 21/3, Kiss 3/3, Bryce 15, Pipiras 11/3, Suárez 13/3. Csere: Mokánszki, Bazsó 3/3, LeDay 12/3, Bus. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 2–5, 5. p.: 6–12, 9. p.: 17–14, 11. p.: 22–18, 14. p.: 26–21, 17. p.: 32–22, 19. p.: 36–40, 21. p.: 38–43, 25. p.: 46–45, 28. p.: 49–56, 31. p.: 60–58, 33. p.: 68–60, 35. p.: 70–65, 36. p.: 75–65 , 38. p.: 75–69, 39. p.: 78–75.

Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap