Önbizalommal teli csapatok találkoztak egymással szombat este a Continental Arénában, hiszen mint ismert, a mieink kedden Szolnokon arattak győzelmet, míg a Zalaegerszeg múlt héten legyőzte a DEAC-ot.

A kérdés az volt, ki merített nagyobb erőt a bravúrból.

Elrontott nyíregyházi támadások után Nigel Johnson villámgyorsan berámolt hat pontot, ám ezúttal nem a gördülékeny támadójáték volt jellemző a csapatunkra. Nehezen találtunk utat a gyűrűig, míg a ZTE kezdetben betörésekből volt eredményes, később pedig a lepattanózással gyűlt meg a bajunk. A 7. percben Barnett triplája után öttel ment a vendéggárda, erre azonnal jött a válasz Rytis Pipirastól.

A második negyedet sem kezdtük jól, de itt nem feltétlen a rossz védekezésünk miatt, hanem egyéb figyelmetlenségeket kihasználva jutottak kosarakhoz a zalaiak. Nyolcpontos hátrányban nagyon kellett Kiss Benedek hármasa, majd ziccere. Holton és társai továbbra is agresszívan mentek a lecsorgó labdákra (ebből éltek ebben az időszakban), ám közben kezdett összeállni a támadójátékunk. Dobott hármast Seth LeDay, C. J. Bryce pedig rövid időn belül kettőt – előbbivel 33 pontnál utolértük ellenfelünket, utóbbival már mi vezettünk. A félidő utolsó momentuma is C. J.-é volt azzal, hogy leblokkolta Wilsont.

Remek védekezéssel jöttünk ki a fordulásra, elöl pedig Manny Suárez kezdett megállíthatatlanul. Centerünk előbb értékesített egy hármast, később Nigel kiváló passzából üresen zsákolt, majd újabb négy pontot tett a közösbe. Szépen járt a labda a harmadik negyed első felében, egy ilyen akció után, Rytis hármasával tizeneggyel mentünk. Sajnos nem tudtunk tovább építkezni, néhány elrontott támadást azonnal kihasznált a ZTE és 8–0-s futással visszajött a meccsbe, így a játékrész végén csak négy pont volt az előnyünk.

A negyedik negyed elején fél percen belül két hármast dobott a Zalaegerszeg, ezzel a 32. percben mintha előröl kezdődött volna a meccs (58–58). Időkérés után Manny váltotta kosárra C. J. passzát, majd mindketten szereztek egy-egy kettest. Nem sokkal később centerünk hármasával már nyolc ponttal vezettünk, ám csak másodpercekig örülhettünk, mert Barnett válaszolt. Nigel a következő támadás utolsó másodpercében talált be távolról.

Még mindig nem dőlt el semmi, sőt, Parks kosaraival visszajöttek egy pontra, majd Wilson harcolt ki sportszerűtlent. Csak egy büntetőt dobott be, ám az azt követő támadásból kosarat szerzett, így másfél perccel a vége előtt már a vendégek vezettek. Nigel labdaszerzése után Ryris zsákolásával egalizáltunk (76–76). Fél perc maradt az órán, amikor Wilson kettőből egy büntetőt dobott be. Az utolsó támadás egypontos hátrányban a miénk lehetett, de nem tudtunk betalálni, ezzel eldőlt a mérkőzés. Fájó vereséget szenvedtünk.

Tippmix NB I/A, 22. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK 76–78 (15–19, 23–16, 18–17, 20–26)
Continental Aréna, 900 néző, v.: Kapitány, Farkas, Pozsonyi.
Nyíregyháza: Johnson 10/3, Kiss 5/3, Bryce 18/9, Pipiras 13/9, Suárez 23/6. Csere: LeDay 3/3, Mokánszki, Bazsó 2, Bus 2. Vezetőedző: Pethő Ákos.
ZTE: Wilson 12, Takács, DeCosey 12, Barnett 18/9, Holton 7/3. Csere: Parks 14/6, Horti 4, Németh 7/3, Révész 4. Vezetőedző: Emir Mutapcic.
A mérkőzés alakulása. 4. p.: 6–2, 5. p.: 8–10, 7. p.: 10–15, 8. p.: 13–19, 13. p.: 17–25, 15. p.: 27–29, 18. p.: 33–33, 19. p.: 38–35, 23. p.: 45–35, 25. p.: 50–39, 26. p.: 50–47, 29. p.: 54–52, 32. p.: 58–58, 35. p.: 65–60, 36. p.: 71–63, 39. p.: 74–76.