Az oroszlányiak jobban kezdték a mérkőzést. Míg mi indiszponáltan támadtunk és rosszul dobtunk távolról, addig a hazaiak pontosabb akciókat vezettek. C. J. Bryce labdaszerzés és faulttal együtt szerzett ziccere után még egyenlítettünk, innentől azonban beindultak a hazaiak és a nagyon ponterős Blas Mesicek vezetésével elléptek tízzel már az első negyedben.

A második játékrészt remek védekezéssel nagyon nehéz kettessel kezdte Manny Suárez, a másik oldalon előbb Carev Aleksej, majd Garamvölgyi Ákos is bevágott egy-egy triplát – utóbbi már az ötödik OSE-hármas volt kevesebb mint 12 perc alatt. Rossz támadásaink után azonnal rohantak a hazaiak, a negyed feléig egyértelműen uralták a meccset.

A 13. percben C. J.-t fault és sípszó után ketten ütötték le, Pethő Ákosnak hosszasan kellett reklamálnia azért, hogy a játékvezetők visszanézzék az esetet. Videózás után Elijah Burns meg is kapta a sportszerűtlent, az ezt nehezen viselő Sebastjan Krasovec vezetőedző pedig egy technikait, de mindhárom büntetőt kihagytuk. Az akcióból azért Manny dobott egy kettest, amivel tizenhárom pontos hátrányból megkezdődött a zárkózás. Ehhez az is kellett, hogy az oroszlányi támadójáték visszaessen, és végre elkezdjük kihasználni az ellenfél hibáit. Manny dobott újabb öt pontot, majd Rytis Pipiras faulttal együtt ziccerezett, Seth kettesével pedig már csak kettő volt a hátrány. Időkérés után is kivédekeztük a hazai akciót, majd a másik oldalon Mokánszki Máté hármasával átvettük a vezetést (34–35). Itt még arra is lett volna lehetőség, hogy több labdabirtoklásnyi előnyt harcoljunk ki, de az első tizenöt perc játékát látva nem lehettünk csalódottak a félidei eredménnyel (39–37).

Bazsó Brúnó parádéjával kezdtük a második félidőt. Brúnó zsinórban 12 pontot szerzett, a termésben volt tripla, távoli kettes, sportszerűtlenért dobott büntető, okos ziccer és egy bődületes zsákolás, ami nálunk a meccs jelenete volt. Rögtön ezután Seth LeDay nagy blokkot osztott ki a zsákolni igyekvő Burnsnek, ezeket a momentumokat viszont csak annyira tudtuk megragadni, hogy egálközeli legyen az eredmény. A negyed végén Manny és Seth is négy faultnál járt már, ebben az időszakban jobban is védekezett az OSE, így ismét elment hat ponttal.

A záróetap elején összeállt a védekezésünk, Brúnó újabb kosarával ismét fordítottunk, majd újabb jó védekezések után Seth zsákolt nagyot, amivel öttel mentünk öt perccel a vége előtt (61–66). Természetesen nem adta fel az Oroszlány, Parrish hármasával egalizáltak, majd Mesicek ajándékba kapott büntetőivel fordítottak is. Alig több mint egy perccel a vége előtt Ihring hármasával öt pont lett közte, de időkérés után Nigel is betalált kintről, ráadásul Manny dobhatott két büntetőt. Csak az egyik lett sikeres, így egy pontra jöttünk vissza. Jól védekeztünk, de Ihring ezúttal lehetetlen helyzetből is betalált, amivel fél perccel a vége előtt lényegében eldőlt a meccs.

Tippmix férfi NB I./A, 23. forduló
MVM-OSE Lions–Hübner Nyíregyháza BS 80–74 (25–16, 14–21, 18–16, 23–21)
Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok, 1000 néző, v.: Mészáros, Tóth, Györfy.
Oroszlány: Ihring 15/9, Mesicek 26/3, Parrish 13/9, Dorogi 1, Burns 12. Csere: Carev 8/6, Garamvölgyi 3/3, Ruják 2, Molnár. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.
Nyíregyháza: Johnson 18/6, Kiss 5/3, Bryce 7, Pipiras 5, Suárez 15/3. Csere: Mokánszki 3/3, LeDay 7, Madár, Bus, Bazsó 14/3. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 8–4, 5. p.: 13–8, 9. p.: 16–13, 13. p.: 33–20, 16. p.: 33–27, 18. p.: 34–35, 22. p.: 41–42, 25. p.: 47–47, 27. p.: 49–51, 29. p.: 57–51, 33. p.: 59–60, 35. p.: 61–66, 37. p.: 66–66, 39. p.: 73–68, 40. p.: 73–72.
Kipontozódott: LeDay (40.).