A bajnokság ezen szakaszában minden mérkőzés létfontosságú, az alapszakasz zárófordulójában mégis szinte teher nélkül léphettünk pályára, hiszen nem sokan várhatták el a Cápáktól, hogy legyőzzék a címvédő és jelenleg is listavezető Falcót.

A csapatnál persze másként gondolták ezt, a felszabadult játéknak remek kezdés volt az eredménye. Az első támadásunkból Kiss Benedek értékesített egy hármast, egymás után többször is jól védekeztünk, miközben C. J. Bryce rövid időn belül négy pontot szerzett. Kiss Bebi hamarosan megszerezte a második tripláját is, Manny Suárez is dobott egyet, a frissen beállt Al’Lonzo Coleman pedig Nigel Johnson gyönyörű passzából fejezett be egy lerohanást. Zo aztán távolról is eredményes volt. Mindezeknél fontosabb, hogy az első negyedben kiválóan védekeztünk és végig uraltuk a játékrészt.

A második negyed elején C. J. már a második labdáját szerezte meg, de nem csak a mezőnyben dolgoztunk nagyot, hanem a lepattanókat is remekül szedtük – más kérdés, hogy a támadólepattanókkal sokszor nem tudtunk mit kezdeni a palánk alatt összesűrűsödő fekete mezes tömegben. Nigel a 14. percben, egy váratlan oldalvonali bedobásból dobta az első kosarát. Ez után viszont megakadt a szekér, miközben a vendégek egyre többször álltak oda a büntetővonalra. Pethő Ákos 30–29-nél időt kért, ezt követően gyorsan szereztünk négy pontot. Nagy Keller-zsákolás után Nigel épp a centert ültette be hintába a másik oldalon és dobott be egy középtávolit. A Falcónál viszont Perl Zoltán egyre könnyebben szerezte a pontjait, s az első húsz perc végén Keller Ákos újabb zsákolása után először vezettek.

A második félidő elején Golomán György indította be a Szombathelyt, mellette Keller is könnyen szerezte a pontjait, a vendégek alig három perc alatt tizenegy pontot dobtak, amivel elléptek. Mínusz tíznél nagyon kellett C. J. triplája, de ez is csak pillanatokra volt gyógyír. A 26. percben úgy tűnt, hogy C. J.-t tripladobás közben faultolták, ám néma maradt a síp, nem úgy az esetet reklamáló Pethő Ákos esetében, aki technikait kapott. Eközben a vendégek sorozatosan dobhatták a büntetőket. Folyamatosan nyílt az olló, de voltak azért olyan momentumok, amikbe lehetett kapaszkodni, például Mokánszki Máté hármasa, amit egymás után szerzett két támadólepattanó után értékesített.

A Falco nagy energiával állt ki a negyedik negyedre, dobott is két sikeres távolit, amivel lényegében eldőlt a meccs. Rytis négypontos akciójába, vagy Coleman elképesztő gólpassza visszahozhatta volna a reményt, ám a Szombathely rutinosabb csapat annál, hogy kiengedjen a végjátékra.

Jó meccsen, sajnos csak a tisztes helytállás maradt, így 9–16-os mérleggel a 12. helyen zártuk az alapszakaszt.

TIPPMIX NB I A, 26. FORDULÓ
Hübner Nyíregyháza BS–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 77–90 (20–14, 16–23, 19–32, 22–21)
Continental Aréna, 1100 néző, v.: Győrffy, Ádám, Lengyel.
Nyíregyháza: Johnson 10/3, Kiss 6/6, Bryce 16/3, Pipiras 15/6, Suárez 7/3. Csere: Coleman 9/3, Mokánszki 7/3, Bus 3, Bazsó 3/3, Madár 1, Anda. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Falco: Váradi 8/3, Perl 17, Kovács 6/6, Golomán 10/3, Keller 14. Csere: Barac 13, Clark 10/3, Somogyi 4, Hawkins 8/6, Verasztó, Takács. Vezetőedző: Milos Konakov.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 7–2, 4. p.: 10–3, 5. p.: 13–5, 6. p.: 13–12, 9. p.: 18–12, 12. p.: 24–14, 14. p.: 26–18, 18. p.: 30–29, 20. p.: 36–37, 22. p.: 38–44, 24. p.: 40–50, 25. p.: 46–52, 27. p.: 46–60, 30. p.: 54–65, 31. p.: 55–72, 32. p.: 57–77, 35. p.: 65–80, 38. p.: 70–83.