Csapatunk teher nélkül készülhetett a klub történetének első nyolcas döntőjére a Magyar Kupában, ám a mérkőzés előtti napon sajnos rossz hírrel kellett szembesülnünk: C. J. Bryce sérülés miatt nem tudta vállalni a debreceni viadalt.

A kezdés előtt azonban erőt adhatott a fiúknak, ha a lelátóra pillantottak, ugyanis sokan elkísérték őket otthonról, és ha már ellátogattak a Főnix Arénába, rendületlenül buzdították kedvenceiket.

Az első két kecskeméti kosárra válaszul Al’Lonzo Coleman izmozott be egy ziccert, majd a következő támadásból Nigel Johnson hármasával már vezettünk is. Irányítónk nem sokkal később faulttal együtt értékesített egy kettest, ám ezt követően sajnos nagyon megálltunk támadásban. Öt percig a KTE sem dobott kifejezetten jól, így nagyon fájdalmas volt, amikor rövid időn belül Wittmann Krisztián és Jaka Klobucar is betalált kintről. Hosszú kosárcsend után nagyon kellett Bazsó Brúnó hármasa, Mokánszki Máté is szép kosarat szerzett a palánk alól, de a „hírös” városiak pontosabban támadtak.

Egy periódusban szinte lehetetlen helyzetekből is betalált a Kecskemét, ezzel ellépett tizenkét ponttal. Az első negyed vége jobban sikerült, Bus Iván utolsó másodperces ziccerével zárkóztunk, ám a második játékrész elején nem tudtuk kihasználni a lila mezesek hibáit. Körülményesen támadtunk, aminek előbb-utóbb az lett a következménye, hogy már tizenöttel ment ellenfelünk. Kiss Benedek triplái erőt adtak és egyébként is bizakodásra adott okot, hogy az első félidőben leginkább a hazai játékosaink vitték hátukon a csapatot.

Együttesünk többször megmutatta már ebben a szezonban, hogy képes nagyobb különbségből is felállni. Ezúttal is erre volt szükség.

Mínusz kilencről kezdtük a második félidőt. Jó rajt helyett kétszer is eladtuk a labdát és a két dobott pontunkra hetet kaptunk. Ekkor Nigel elkapta a fonalat, dobott egy hármast, faultokat harcolt ki és szép gólpasszt osztott ki Zo-nak. Xavier Pollard nem engedte, hogy nagyon elkezdjünk reménykedni, a negyed vége felé aztán mégis megvolt a lehetőségünk, hogy hat pontra zárkózzunk, de megint hibáztunk. Nem úgy a Kecskemét, amely a játékrész végére továbbnövelte előnyét.

Nagyobb baj, hogy a záróetap elején is beragadtunk, így a KTE a 32. percben közé tette az addigi legnagyobb különbséget (50–66). Folyamatosan küzdöttünk, hogy visszajöjjünk a meccsbe, de a nagy akarásba sok hiba csúszott, emiatt öt perccel a vége előtt nem tűnt valószínűnek a győzelmünk.

Számunkra így sajnos befejeződött a Magyar Kupa nyolcas döntője.

Szurkolóinknak köszönjük a végig kitartó szurkolást – hazai pályát teremtettetek Debrecenben!

Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa
Negyeddöntő
Hübner Nyíregyháza BS–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 63–77 (20–27, 14–16, 16–18, 13–16)
Debrecen, Főnix Aréna, 300 néző, v.: Praksch, Minár, Kovács.
Nyíregyháza: Johnson 15/9, Kiss 8/6, Pipiras 7/3, Coleman 8, Suárez 5. Csere: Mokánszki 8, Bazsó 5/3, Bus 4, Madár, Anda, Kozák, Szobi 3/3. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Kecskemét: Pollard 12, Klobucar 16/6, Milutinovics 12/6, Dramicsanin 11/3, Kiss D. 2. Csere: Kucsera 2, Karahodzsics 5/3, Wittmann 12/9, Lukács 3/3, Fazekas 2, Tóth. Vezetőedző: Forray Gábor.
Kipontozódott: Kucsera (35.).
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 0–4, 3. p.: 8–4, 7. p.: 8–16, 9. p.: 15–27, 10. p.: 20–27, 14. p.: 20–33, 15. p.: 25–33, 16. p.: 25–40, 20. p.: 34–43, 22. p.: 36–50, 26. p.: 44–52, 28. p.: 46–58, 29. p.: 50–58, 32. p.: 50–66, 38. p.: 56–70.