Sikeres alsóházi rajt után szerda este azért játszottunk, hogy a sereghajtó Paksot még jobban leszakítsuk magunkról, ezzel nyugodtabb szezonhajrát biztosítsunk – na meg, győzelemmel köszöntsük a születésnapos Pethő Ákost és Borisz Maljkovicsot.

Kiss Benedek az első támadásunkból hármast dobott, azonnal jött rá a válasz Deshaun Taylortól. Picivel később Al’Lonzo Coleman egymás után több támadópattanót szedett, majd faulttal együtt szerzett kosarat. Ezt követően már nem ilyen gyors ütemben születtek a pontok, ugyanis mi nagyon pontatlanul támadtunk, de szerencsére a Paks sem találta a ritmust.

A negyed feléhez érve Eilingsfeld János többször is eredményes volt közelről, aztán beindult az adok-kapok. Rytis Pipiras hármast dobott, Nigel Johnson szép passzából pedig zsákolt, a másik oldalon viszont hármasával szerezték a pontokat a vendégek – a negyed végéhez érve Kis Raul már a csapata negyedik tripláját értékesítette.

Sajnos a két negyed közti szünetben sem hűltek ki a paksiak, Shaquille Keith egymást követő támadásokból dobott be két távolit – utóbbinál tízből hat bedobott hármasnál jártak. Továbbra sem támadtunk jól, nem járt a labda, emiatt a 14. percben időt kértünk. Sajnos ezután sem lendült be a szekér, kosarakat viszont kaptunk, így két perccel később ismét időt kért Pethő Ákos. Ezt követően C. J. Bryce nagyot harcolt egy kettesért, de a triplákkal továbbra is küszködtünk, valamint sok labdát eladtunk, ezekből leindított az Atomerőmű. Eilingsfeld ziccerével már tizenkettő volt közte, újabb elszórt labda után pedig Taylor hármasával 15-re nőtt a különbség. Bazsó Brúnó triplája nagyon kellett a félidő végéhez közeledve, a nagyszünet előtt azonban újabb ziccert kaptunk, ezzel 31–43-as állással vonultunk az öltözőbe.

A második félidő is borzasztóan kezdődött, kihagytunk ziccert és büntetőket, lerohanás közben elveszítettük a labdát. Jól mutatja a tétet és a feszültséget, hogy több mint négy percig nem született kosár. Sajnos akkor is elsőként Eilingsfeld talált be. Erre válaszolt Manny Suárez, aki később Brúnónak osztott ki szép gólpasszt, aztán támadólepattanó után faulttal együtt szerzett kosarat, ám hamar beütötte a negyedik személyi hibáját. Kivédekezett akciók után tudtunk néhány gyors kettest dobni, ezzel zárkóztunk, a negyed végén pedig Nigel labdaszerzése és ziccere után visszajöttünk kilencre (44–53).

A záróetap elején több lehetőséget is elrontottunk, hogy kilenc pontról beljebb jöjjünk, miközben Eilingsfeld fontos kosarakat szerzett. Öt perccel a vége előtt időt kértünk, amit követően Manny talált be távolról (53–62). Erre jó védekezések jöttek, ám nem tudtuk megragadni a momentumot, megint hibáztunk támadásban.

Két perccel a vége előtt megindítottuk az utolsó rohamot. Al’Lonzo hármasával már csak hat pont volt a hátrány, de Eilingsfeld ismét kosarat szerzett. Nigel is bevágott egy triplát, majd a paksiak magyar válogatott játékosa értékesített két büntetőt. Ötpontos különbségnél Kovács Ákos kettőből egy büntetőt dobott be, a másik oldalon Rytis zsákolt, így 65–69-nél 20 másodperc maradt az órán. A vendégek erőcsatára megint nem hibázott a vonalról, ezzel pedig eldőlt a meccs, hiszen Manny zsákolása után már csak nyolc másodperc maradt.

Szombaton Zalaegerszegen javíthatunk.

TIPPMIX NB I/A, KÖZÉPSZAKASZ
Alsóház, 2. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 67–73 (20–21, 11–22, 13–10, 23–20)
Continental Aréna, 1000 néző, v.: Benczur, Lengyel, Horváth.
Nyíregyháza: Johnson 13/3, Kiss 5/3, Bryce 15, Pipiras 9/3, Coleman 10/3. Csere: Suárez 10/3, Mokánszki, Bus, Bazsó 5/3. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Paks: Brown 7/3, Taylor 18/6, Frank, Brzoja 1, Eilingsfeld 21/3. Csere: Pajor, Keith 12/6, Kovács 7/3, Pacevicius 4, Kis 3/3. Vezetőedző: Jan Pavlík.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 3–4, 5. p.: 7–8, 7. p.: 16–15, 12. p.: 22–27, 16. p.: 24–34, 19. p.: 26–41, 20. p.: 31–43, 25. p.: 31–45, 27. p.: 38–48, 28. p.: 42–51, 30. p.: 44–53, 34. p.: 47–57, 36. p.: 50–62, 38. p.: 58–64, 40. p.: 61–66.
Kipontozódott: Coleman (40.).