Hétközi, hazai vereség után a jó formában lévő Zalaegerszeg otthonában kellett megpróbálnunk javítani, hogy újra jó helyzetbe kerüljünk az alsóházi versenyfutásban.
Nem megszokott módon két igazi magasemberrel, Al’Lonzo Colemannel és Manny Suárezzel kezdtünk, ennek is köszönhetően jól lepattanóztunk az első negyedben, más kérdés, hogy a hazaiak keveset hibáztak. Quenton De Cosey például hármassal indított, nem sokkal később Jordan Barnett és Derrick Wilson is dobott egyet-egyet. Nálunk Kiss Benedek volt eredményes távolról, egyébként inkább közelről szereztük a kosarainkat. Nigel Johnson rövid idő leforgása alatt két ziccert dobott és C. J. Bryce is serényen gyűjtögette a pontokat. Az ő faulttal együtt szerzett kosarával a 7. percben vezettünk először, kivédekezett akciót követően pedig hátvédünk egy támadópattanót is visszapöcizett. Sajnos hazai időkérés után elrontottuk támadásainkat, így a negyedet hátránnyal zártuk.

A második játékrészben fokozatosan nőtt a különbség, Németh Ákos egy indítás után már a hatodik pontját szerezte meg, ezzel kilencre nőtt a differencia. Ekkor mi kértünk időt, s a pauza után szépen is támadtunk: Nigel parádés passzából Rytis Pipiras zsákolt. Elkezdtük agresszívan támadni a gyűrűt, így büntetőkkel zárkóztunk tovább, de mínusz háromról Barnett vezetésével pillanatok alatt tíz lett közte (35–25). Újabb időkérést követően Nigel köszönt be távolról, majd már tizenegy pontos hátrányban Rytis értékesített egy triplát. Zárkózásunk során Manny faulttal együtt tört be és szerzett kosarat, majd Takács Martin sportszerűtlen hibát érően faultolta Nigelt, aki mindkét büntetőjét bedobta, ám a támadásunkat sajnos elrontottuk, így csak öt pontra jöttünk vissza. Ez sem tartott sokáig, mert Deondre Parks is faulttal együtt dobott kettest a másik oldalon.

Hatpontos hátrányban kezdtük meg a második félidőt, aminek első támadását kicentiztük, de Nigel még épp időben talált be. C. J. hármasával ismét felcsillant a remény, hogy szorossá tesszük a meccset, de Németh öt pontjával megint ellépett a ZTE, ráadásul több esetben is második esélyből voltak eredményesek a hazaiak, valamint elkezdtek extra kosarakat is dobni. Ebben Parks járt az élen, ő a negyed végén is eredményes volt, a tizenhetedik pontjával tizenkettő lett a különbség a játékrész végére.

A negyedik etapot aztán óriási lendülettel indítottuk! C. J. pontjával indítottunk, majd gyönyörű támadás végén Bazsó Brúnó ziccerezett. Időt kértek a zalaiak, ám Brúnó indításból is bevágott egy hármast. Kettő pontra jöttünk fel, majd Wilson kosara véleményes volt, hogy még időben engedte-e el a labdát, ám a lényeg, hogy beírták a két pontot. Ekkoriban Nigel szerzett könnyű kosarakat, mégis lemaradtunk hat ponttal. Al’Lonzo dudaszóra vágott be hárompontost, később irányítókat megszégyenítő cselek után talált be távolról, így három perccel a vége előtt már egyenlő volt az állás. Nem álltunk meg, remek védekezések után Brúnó ismét triplát szerzett, így már vezettünk (82–83)! Az utolsó másfél percben elhibázgattunk büntetőket, de továbbra is jól védekeztünk, C. J. például kulcspillanatban blokkolta Parkst, majd a végén két büntetővel lezárta a meccset.

Az utolsó negyedben 31 pontot szereztünk és 14-et kaptunk, így óriási fordítással, idegenben vertük meg az alapszakaszt is ideszámítva négyes győzelmi sorozatban lévő ZTE-t!

TIPPMIX NB I /A
Középszakasz, alsóház, 3. forduló
Zalakerámia ZTE KK–Hübner Nyíregyháza BS 82–87 (20–16, 24–22, 24–18, 14–31)
Zalaegerszeg, 750 néző, v.: Cziffra, Jakab, Major.
ZTE: Wilson 13/3, Takács, De Cosey 11/9, Barnett 20/6, Horti 4. Csere: Révész 2, Parks 19/3, Holton 2, Németh 11/3. Vezetőedző: Emir Mutapcic.
Nyíregyháza: Johnson 19/3, Kiss 3/3, Bryce 25/6, Coleman 12/6, Suárez 9/3. Csere: Pipiras 8/3, Mokánszki, Madár, Bazsó 10/6. vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 5–5, 4. p.: 11–7, 8. p.: 13–16, 11. p.: 24–17, 13. p.: 28–19, 14. p.: 28–25, 16. p.: 35–25, 17. p.: 39–28, 18. p.: 39–34, 20. p.: 44–38, 22. p.: 46–43, 23. p.: 54–45, 25. p.: 59–48, 30. p.: 66–54, 33. p.: 68–66, 35. p.: 76–70, 37. p.: 78–78.

Fotó: hunbasket