Biztató játékkal elveszített szerdai mérkőzés után szombaton a címvédő Falco otthonában léptünk pályára. Az első percekben érződött a Szolnok elleni teljesítmény pozitív hatása, bátran kezdtünk az esélyesebb szombathelyiek ellen. Négy nulla után Darius Perry szerezte meg az első kosarunkat, Jordan Williams is gyorsan dobott négy pontot, majd Mokánszki Máté büntetőivel már vezettünk. A hazaiak az elején elsősorban a festékből veszélyeztettek, majd elkapták a fonalat a hárompontos vonalon túlról is. Szerencsére Jaycee Hillsman is jól tüzelt, így tartottuk magunkat, sőt, Perry betöréseire építve pillanatokra vezettünk is.

Sajnos már ekkor is engedtünk könnyű kosarakat, a második negyedben pedig teljesen szétszedték a védekezésünket, illetve rossz ütemben ütöttünk be személyi hibákat. A szombathelyiek dobálták a hármasokat és a büntetőket, Raymond Cowels vezetésével futottak egy 10–0-t, összességében 20–2-es rohammal magabiztos előnyt alakítottak ki. Perry hármasa nagyon hosszú nyíregyházi kosárcsendet szakított meg. Perceken keresztül csak az irányítónk tudott betalálni, ő a nagyszünetig el is jutott 18 pontig. A második negyed végéhez közeledve csatlakozott hozzá Hillsman is. A támadásainkkal nem is volt nagy probléma, hátul viszont képtelenek voltunk feltartóztatni a hazaiakat (63–44).

Fordulás után sem változott sokat a játék képe: voltak ugyan biztató momentumaink, ám ha a Falco ritmust váltott, pillanatokon belül dobott zsinórban hat-nyolc pontot. Perry továbbra is megállíthatatlanul támadott, de a Szombathely hihetetlen formában dobott.

A 33. percben Cowels hármasával harminc pont volt közte – ekkor 14/25 volt a Falco triplamutatója. A végén már csak a különbség volt a kérdés – a Szombathely magabiztosan győzött.

TIPPMIX NB I./A, 4. FORDULÓ
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Hübner Nyíregyháza BS 108–83 (28–23, 35–21, 27–24, 18–15)

Arena Savaria, v.: Praksch, Szilágyi, Kapusi.
Szombathely: Pot 13, Brown 15/12, Kovács 3/3, Tiby 10/6, Keller 8. Csere: Perl 14/3, Krivacsevics 9, Cowels 28/18, Verasztó 2, Sövegjártó 4, Takács 2. Vezetőedző: Milos Konakov.
Nyíregyháza: Perry 31/9, Kiss, Hillsman 17/9, Williams 8, Henderson 8/3. Csere: Mokánszki 6, Dolezaj 7, Bazsó 3, Kass, Szobi, Fazekas 3/3. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 4–2, 4. p.: 6–8, 6. p.: 13–12, 7. p.: 16–18, 10. p.: 28–23, 11. p.: 28–25, 13. p.: 48–27, 17. p.: 51–36, 18. p.: 57–37, 20. p.: 63–44, 23. p.: 71–46, 28. p.: 84–59, 30. p.: 87–67, 34. p.: 100–68.

Fotó: Unger Tamás / Vas Népe