Az első négy forduló elmúlt, a héten már arra koncentrált csapatunk, hogy a folytatásban sikeresen szerepeljen. Erre meg is volt az esély, hiszen a Pakssal hazai pályán játszottunk, márpedig a Szolnok ellen is megmutattuk, hogy itthon jobb teljesítményre vagyunk képesek, mint idegenben.

A kezdésünkre nem is lehetett panasz, sőt! Jó védekezések mellett Jaycee Hillsman kettő, Darius Perry egy hárompontost értékesített, így gyorsan elléptünk kilenc ponttal. Sajnos a jó indítás után beragadtunk támadásban, míg az Atom kezdett magára találni. Eilingsfeld Jánost nehezen tartottuk meg a palánkunk alatt, mellette Kovács Ákos jól pörgette a csapatot és ponterősen játszott. Kettejük vezetésével a negyed végén a vendégek vezettek.

Remekül szállt be a meccsbe Marek Dolezaj, az ő triplájával vettük vissza az előnyt a második játékrész felénél, de a találkozó továbbra is rendkívül ingadozó volt, hol az egyik, hol a másik csapat produkált egy-egy jobb periódust. Összességében mindkét oldalon meg kellett küzdeni a pontokért. A negyed második felében Perry vette kezébe az irányítást, nehéz kosarakat szerzett, a félidő vége előtt pedig Hillsman 2+1-es akciójával nálunk volt az előny (36–35).

Fordulás után nagyon nehezen jöttünk lendületbe, de mindkét csapat sokat hibázott. A Paks talált előbb magára és Devonte Green kosaraival elléptek a vendégek, amit az is segített, hogy kapkodva támadtunk.

A negyedik játékrészben aztán vért ittak a mieink, Szobi Dániel és Marek Dolezaj nagy erőt adott védekezésben, kőkemények voltunk hátul, sokszor azt sem engedtük, meg hogy ellenfelünk felhozza a támadást, labdaszerzések után pedig rohantunk és többször látványos zsákolással faragtunk a hátrányunkból. Idővel el is tűnt a különbség, és bőven volt még hátra idő a fordításra is, amit Henderson középtávolijával, majd zsákolással vittünk véghez. Izgalmas utolsó percek elé néztünk.

A Paks egyre jobban védekezett Perryn, emiatt lelassultak a támadásaink, a másik oldalon pedig a végig remeklő Eilinsgsfeld harcolta ki a faultokat folyamatosan. Már csak 50 másodperc volt hátra, amikor Eilingsfeld visszapöcizett egy támadópattanót, ezzel 67–69-re alakította az állást. Ezt még ki tudtuk egyenlíteni, majd megint a válogatott erőcsatár került középpontba, egy büntetőt értékesítve, 69–70-nél támadhattunk a győzelemért. Az utolsó dobásunk lejött a gyűrűről, így már csak faultolni tudtunk, a maradék nyolctized másodperc már nem volt elég semmire.

TIPPMIX NB I/A CSOPORT, 5. FORDULÓ
Hübner Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 69–71 (18–19, 18–16, 15–24, 18–12)

Continental Aréna, 900 néző, v.: Földházi, Pozsonyi, Nyilas.
Nyíregyháza: Perry 21/9, Kiss 2, Hillsman 13/6, Williams 12, Henderson 12/3. Csere: Dolezaj 9/3, Kass, Mokánszki, Bazsó, Szobi. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Paks: Edwin, Pajor 2, Green 9/3, Eilingsfeld 19, Atkinson 8. Csere: Kovács 16/3, Frank, Grubor 13/6, Taiwo 4, Gulyás. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 7–2, 5. p.: 15–6, 9. p.: 18–17, 14. p.: 25–23, 17. p.: 29–27, 19. p.: 33–29, 24. p.: 36–39, 27. p.: 45–50, 29. p.: 49–59, 35. p.: 61–61, 37. p.: 65–61, 40. p.: 69–69.
Kipontozódott: Szobi (40.).