A csapatok eddigi eredményei alapján az Oroszlány–Nyíregyháza összecsapásra mindkét fél nyerhető meccsként tekintett és az sem utolsó szempont volt, hogy a válogatott szünetre mindenki győzelemmel szeretett volna elmenni.

Noha nyeretlenül vártuk a hatodik fordulót, több meccsen is csak hajszál hiányzott a sikerhez – abban bíztunk, hogy ezen a hétvégén végre minden összeáll. Tettünk is ezért, nagy energiával kezdtük a mérkőzést, egymás után többször is jól védekeztünk, míg a másik oldalon Jordan Williams és Kiss Benedek után Jaycee Hillsman is betalált (0–7). Nem csupán a kezdés volt rendben, a folytatásban Marek Dolezaj vágott be egy hármast, Hillsman pedig 2+1-gyel fejezett be egy lerohanást. Oroszlányi időkérés után a hazaiak is keményebb védekezésre váltottak, ám támadásban továbbra sem kapták el a fonalat.

Ezen Illés Máté lendített a második negyed elején, az ő második triplájával hat pontra zárkózott az OSE (19–25), ezért időt kértünk. Ekkor Dolezaj pontjai segítettek két számjegyűre visszaállítani a különbséget, ám a játékrész derekánál kicsit megzavarodtunk, a korábbiaknál többet hibáztunk, eladtunk labdákat. Az Oroszlány Josip Barnjak vezetésével visszajött egykosárnyi különbségre, a félidő utolsó pillanatában szerzett triplával pedig a mérkőzésen először vezetett a házigazda (38–37).

Őrült kosáresővel kezdődött a második félidő, mindkét oldalon átjáróház volt a védelem, de a rohanásból az OSE jött ki jobban. Beestek a hazaiak távoli dobásai, hátrányban pedig idegessé váltunk, ami rossz támadásokat eredményezett. A harmadik negyed vége előtt már tíz pont volt a Lions előnye, innen kellett volna visszajönnünk a meccsbe, ám a negyedik negyed 10–0-val kezdődött, öt és fél percig nem szereztünk kosarat, ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés. Az utolsó percek egyetlen pozitívuma, hogy súlyos térdsérülés és egy év kihagyás után újra pályára lépett Vaskó György.

TIPPMIX NB I/A, 6. FORDULÓ
MVM-OSE Lions – HÜBNER Nyíregyháza BS 81–66 (14–22, 24–15, 26–18, 17–11)

Krajnyik “Akác” András Sportcsarnok, v.: Cziffra, Ádám, Balog.
OSE: Dimitrijevics 17/3, Ruják 7/6, Carev 2, Barnjak 24/9, Krestinin 8. Csere: Illés 9/6, Dorogi, Calloway 9/3, Mucza 5, Szabadfi. Vezetőedző: Simon Petrov.
Nyíregyháza: Perry 12/3, Kiss 2, Hillsman 15/6, Dolezaj 13/6, Williams 8. Csere: Kass 3/3, Henderson 9/6, Bazsó, Fazekas 4/3, Vaskó. Vezetőedző: Pethő Ákos.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 0–7, 4. perc: 2–15, 9. p.: 10–22, 11. p.: 14–25, 13. p.: 19–25, 14. p.: 21–31, 16. p.: 28–31, 18. p.: 33–35, 20. p.: 38–37, 23. p.: 47–47, 26. p.: 55–49, 30. p.: 64–55, 35. p.: 74–55.

Fotó: Hoffartné Katalin