Három hét szünet után az Egis Körmend ellen folytattuk a bajnokságot. Sajnos Kass Balázs karsérülés miatt harcképtelen volt szombaton és előreláthatólag még néhány meccset ki kell hagynia. Bemutatkozott viszont új igazolásunk, Sidiki Kone.

Remekül kezdtünk, Darius Perry az első három triplakísérletét értékesítette, a másik oldalon pedig többször is jól védekeztünk. A negyed második felére megálltunk támadásban, amit Mitchell és Cakarun vezetésével kihasználtak a vendégek. Nálunk az irányítónk mellé Erik Copes nőtt fel pontszerzésben, és a center a lepattanózásban is remekelt, ám csapatszinten nem védekeztünk jól, így a vasiak állandóvá tették tíz pont körüli előnyüket. A félidő végéhez közeledve érdekes, és nagyon fontos ítéletet hoztak a játékvezetők. Rytis Pipirast védője, Durázi Krisztofer gyűrte a palánk alatt, litván játékosunk nem kapott faultot, majd olyat tett, amiért sportszerűtlent fújtak rá. Pipiras kérdőre vonta a sporttársat, akinek nem kellett több, a játékos első szavára technikait adott, ezzel kiállította őt.

Szerencsére ez nem törte meg a mieinket, nagyon jó védekezéssel jöttünk ki a második félidőre, ami azt eredményezte, hogy a harmadik negyedben két támadás erejéig átvettük a vezetést. Ha a játékrész végén nem is mi álltunk jobban, legalább visszajöttünk a meccsbe. Közben gyűltek a faultjaink, ami megnehezítette a rotációt és folyamatosan büntetőkhöz juttatta a Körmendet (végül 33 egypontossal kísérletezhetett az ellenfél).

Rendkívül feszültté vált a találkozó, amit a vendégek kezeltek jobban. A hajrában többször is rossz döntést hoztunk támadásban, eladtuk a labdákat, miközben a másik oldalon két alkalommal közel jártunk ahhoz, hogy kivédekezzük a vasiak akcióját, ám a támadóidő végén hármast, majd egy nagy zsákolást kaptunk. Az utolsó két percre így már nem maradt izgalom, fájó vereséget szenvedtünk.

Tippmiy férfi NB I/A, 22. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Egis Körmend 74–83 (19–23, 22–26, 19–14, 14–20)

Zrínyi Ilona Gimnázium Tornacsarnoka, v.: Tóth, Frányó, Lengyel.
Nyíregyháza: Perry 20/12, Kiss B. 3/3, Szobi 3, Pipiras 8, Copes 24. Csere: Bonifert B. 2, Kone 2, Fazekas 5/3, Bazsó 2, Dickerson 5/3. Vezetőedző: Darko Radulovic.
Körmend: Chambers 8, W. Mitchell 24/12, Takács K. 7/3, Durázi 2, Cakarun 13. Csere: Omenaka 10, J. Edwards 7/3, Adams 2, Doktor, Ferencz 10/6. Vezetőedző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 5. p.: 15–11. 9. p.: 17–21. 14. p.: 23–32. 18. p.: 36–45. 22. p.: 45–49. 25. p.: 47–55. 28. p.: 54–55. 30. p.: 60–59. 33. p.: 60–68. 37. p.: 66–71.
Kipontozódott: Perry (38. p.). Kiállítva: Pipiras (18. p.)