Szerda este Szegeden pótoltunk bajnoki mérkőzést. Az U20-asok győzelme a felnőttmeccsre is megadta az alaphangot, a mieink remekül kezdtek.

Elsősorban az előző meccsen kiállított Rytis Pipiras villogott, buzgott benne a bizonyítási vágy, az első két hármasát bedobta, nem sokkal később két kettest és három büntetőt is a helyére tett, így az első 15 pontunkból 13-at ő szerzett. A jó támadások mellett remekül védekeztünk, ám Erik Copes három és fél perc után beütötte a második személyi hibáját. Az ő kiválásával meggyűlt a bajunk a lepattanózással, a hazaiak egymás után háromszor is második esélyből értek el kosarat. Idővel mindkét oldalon játékba lendültek a játékmesterek, Darius Perry és Desmond Washington – az ő pontjaik lényegében kiváltották egymást az első negyed végén.

A Szeged pontatlanabbul játszott, míg nálunk szépen járt a labda, újabb jó akció végén Copes kosarával már 33–18-ra vezettünk. Sajnos ekkor elkapták a ritmust a hazaiak, tudtak rohanni és zsinórban szerzett hét ponttal zárkóztak. Itt megint Pipiras vette hátára a csapatát, büntetőkkel, hármassal, zsákolással és egy akció befejezéseként egymás után újabb kilenc pontot pakolt fel a táblára (25–42). A félidő utolsó percében Copes hatalmas blokkja után Kiss Benedek vágott be egy hármast, majd sajnos kaptunk is egy triplát, így is fantasztikus első félidőt zártunk (34–49).

A nagyszünetről is jól jöttünk ki, Copes közelije után Pipiras negyedik hármasával már hússzal vezettünk (34–54). Ezután megálltunk támadásban, rosszul választottuk meg a dobóhelyzeteinket, a Szedeák pedig a korábbiaknál agresszívabban támadta a gyűrűnket. Washington extra dobásai után Bazsó Brúnó kosara megnyugtató volt, majd Perry hármasa is hasonlóan hatott (52–63).

Tizenegy pontos előnyből kezdtük meg a záró játékrészt, de a Szeged játszott nagyobb lendülettel, másfél perc alatt ötre zárkózott, és az időkérés sem segített, Washington vezetésével 14–0-t ment és fordított (66–63) a házigazda. Bazsó Brúnó nagy hármassal tartotta a lelket a mieinkben, ám a hazai gárda két amerikai kisembere nagyon könnyen megtalálta az utat a gyűrűnkig. Ellenfelünk folyamatosan betalált kintről és egyre nagyobb előnybe került, mi szétestünk, így az utolsó két percre nem maradt izgalom.

TIPPMIX NB I/A, 21. FORDULÓ
Naturtex-SZTE-Szedeák–Hübner Nyíregyháza BS 85–74 (18–25, 16–24, 18–14, 33–11)
Szeged, Városi Sportcsarnok, v.: Papp, Farkas, Fodor.
Szeged: Washington 29/15, Polányi, Nicholson 17/3, Bognár 12/3, Roberson 14. Csere: Person 13, Balogh, Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Nikola Lazic.
Nyíregyháza: Perry 22/3, Kiss 5/3, Bazsó 5/3, Pipiras 29/12, Copes 10. Csere: Kone 3, Dickerson, Fazekas. Vezetőedző: Darko Radulovic.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 3–8, 5. p.: 5–13, 7. p.: 11–13, 8. p.: 12–18, 10. p.: 16–23, 13. p.: 18–33, 14. p.: 25–33, 16. p.: 25–38, 17. p.: 25–42, 20. p.: 31–49, 21. p.: 34–54, 26. p.: 48–56, 29. p.: 52–63, 33. p.: 58–63, 33. p.: 66–63, 38. p.: 79–70.