Másfél hét szünet után Pakson kezdtük meg az idény legfontosabb szakaszát, az alsóházi rájátszást, ahol már tényleg nem sok hiba fér bele – tíz mérkőzés alatt kell kiharcolnunk a bennmaradást!

Az akarással nem is volt baj szerda este, ám sajnos sokat hibáztunk. Az első támadásainkból rendre eladtuk a labdát, vagy rossz dobást vállaltunk, így közel négy percig nem találtunk be, ezalatt az Atomerőmű ellépett nyolc ponttal. Időkérés után Bazsó Brúnó távolról megszerezte az első kosarunkat, majd Erik Copes dobott be egy középtávolit. Szépen lassan elkaptuk a fonalat, Kass Balázs beállása után szépen tört be, a másik oldalon Bazsó labdát szerzett, Copes pedig hatalmas blokkot osztott ki. Darius Perry is megkezdte a ponttermelést, az ő kosarával egy pontra zárkóztunk, de rögtön kaptunk két triplát és egy ziccert lerohanásból. Kass Balázs hármasa nagyon kellett az utolsó támadásunkból, hogy aztán a második játékrész elején nagyobb reménnyel folytassuk a zárkózást.

Szobi Dániel szép ziccerével és Perry pontjaival kettő pontra jöttünk fel, a negyed közepén aztán több lehetőségünk is volt egyenlíteni vagy átvenni a vezetést, de egymást követő négy akciót rontottunk el. A hazaiak mozdultak el előbb a holtpontról és megint elléptek. Újabb időkérésünk után Rytis Pipiras zsákolt vissza egy lepattanót, majd Bazsó büntetőivel jöttünk közelebb. Sajnos azonban a magyar válogatott kiválósága, Eilingsfeld János tarthatatlan volt (az első félidőben 17 pontot és 8 lepattanót jegyzett), utolsó másodperces kosarával a nagyszünetre visszaállt a nyolc pont különbség (40–32).

A második félidőt jó védekezéssel kezdtük, aztán Copes támadópattanó után talált be közelről. Nem sokkal később Pipiras öt pontot tett a közösbe, ám megint elveszett a lendület. Lassan támadtunk, hátul hibáztunk védekezésben és szerencsénk sem volt (az ASE abból is betalált, amit nem is dobott rá). Idővel egyre jobban játszott a Paks, Grubor bevágott egy triplát, Eilingsfeld ziccer után gyönyörű gólpasszt osztott ki, ezekre csak kihagyott büntetőkkel tudtunk válaszolni. A játékrész végére teljesen szétestünk (67–50).

A negyedik negyed elején Fazekas Csaba triplájával és Kass Balázs szép megmozdulásaival közelebb jöttünk, de bosszantó kosarakat is kaptunk. Az utolsó percekre már csak a különbség maradt a kérdés, a vereséget nem tudtuk elkerülni. Szombaton Szegeden kell javítanunk!

TIPPMIX NB I/A, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 89–72 (23–19, 17–13, 27–18, 22–22)

Paks, v.: Minár, Jakab, Németh.
Paks: Edwin 10, Pajor, Buckingham 17/6, Eilingsfeld 31/3, Atkinson 14. Csere: Frank 3/3, Grubor 5/3, Gulyás, Taiwo 8, Kékesi, Karosi, Csizmadia 1. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Nyíregyháza: Perry 16, Kiss, Bazsó 8/6, Pipiras 10/3, Kone 4. Csere: Copes 13, Kass 14/6, Szobi 2, Fazekas 3/3, Bonifert, Tóth 2, Vaskó. Vezetőedző: Darko Radulovic.
A mérkőzés alakulása. 4. perc: 8–0, 5. p.: 11–7, 7. p.: 13–12, 8. p.: 21–12, 13. p.: 25–23, 17. p.: 33–25, 20. p.: 40–32, 23. p.: 42–39, 25. p.: 50–39, 26. p.: 54–41, 30. p.: 67–48, 33. p.: 74–59, 37. p.: 82–67.
Kipontozódott: Pajor (37.).