Vesztes alsóházi nyitány után szombat este Szegeden próbáltunk meg javítani.

A mérkőzés első támadásából Darius Perry ziccert dobott, picivel később a hárompontos vonalon túlról is betalált. Őt a hazai fiatalok felváltva űzték, de többnyire csak szabálytalanul tudták megállítani. A másik oldalon az előző egymás elleni mérkőzés hősét, Desmond Washingtont az első perctől kezdve letámadással fogtuk, általában legalább két ember figyelt rá egyszerre. Az irányító védése mellett összességében is jól kezdtünk hátul, elöl viszont sokáig csak Perry és Rytis Pipiras volt képes kosarat szerezni.

A hazaiak is jól védekeztek, ebből tudtak rohanni, így egyre inkább lendületbe jött Washington, aki olykor extra dobásokat értékesített. A második negyed elején az ő hármasa után időt kértünk – egy perc alatt 7–0-t ment a Szeged. Kassim Nicholson rendszerint középtávolról büntetett, újabb ilyen dobása után kilenccel vezetett az ellenfél, amire Bazsó Brúnó triplával válaszolt. Itt még reménykedtünk a fordításban, ám a 15. perctől szétesett minden. Sportszerűtlent fújtak ránk, amiből Washington bedobta a két büntetőt, majd a támadásból egy hármast.

Míg az első negyedben Perryt a legtöbb betörésénél faultolták, itt hosszú percekig semmilyen fújást nem kaptunk, a növekedő hátrány miatt pedig egyre idegesebbé váltunk és sehogy nem tudtuk feltartóztatni a lendületet fogó hazaiakat, így a félidő végére húsz pontos különbség alakult ki (49–29).

A második félidő sem kezdődött jó, egy percig dobásig sem jutottunk, pontatlan passzok, rossz helyzet kiválasztások jellemezték a játékunkat. Pillanatra visszatért belénk a lélek, amikor Bazsó labdaszerzése után Kass Balázs ziccert dobott, majd előbbitől rögtön jött egy hármas is. A Szedeák egy időkéréssel, majd két kettessel gyorsan elállította a vérzést. A mieink hajtottak, de semmi nem akart összejönni, így nem sok kérdés maradt a végére.

Innen kell talpra állnunk: szerdán a Kaposvárt, majd jövő vasárnap a Honvédot fogadjuk!

TIPPMIX NB I/A, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ
Naturtex-SZTE-Szedeák – Hübner Nyíregyháza BS 89–68 (18–18, 31–11, 20–15, 20–24)

Szeged: Washington 16/9, Polányi, Nicholson 20/6, Bognár 8, Roberson 13. Csere: Balogh 4, Carter 11/3, Person 8, Filipovic 5, Kerpel-Fronius B. 2, Kovács 2, Mayer. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Nyíregyháza: Kiss 3/3, Perry 19/6, Bazsó 8/6, Pipiras 11/6, Copes 14. Csere: Kass 5, Kone, Szobi 4, Fazekas, Bonifert 4. Vezetőedző: Darko Radulovic.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 4–5, 4. p.: 9–10, 7. p.: 9–15, 11. p.: 25–18, 13. p.: 29–20, 14. p.: 29–25, 20. p.: 49–29, 22. p.: 58–31, 24. p.: 58–38, 26. p.: 67–38, 30. p.: 69–44, 37. p.: 83–59.
Kipontozódott: Kone (32.).