Két idegenbeli vereség után szerda este először játszottunk hazai pályán az alsóházban. Rögtön egy rossz hírrel kellett szembesülnünk, ugyanis a sérüléssel bajlódó Rytis Pipiras bemelegített ugyan, de jelezte, hogy nem tudja vállalni a játékot. A helyére kezdőbe került Szobi Dániel viszont jó védekezésekkel jelentkezett, az első percekben kétszer is labdát szerzett. Összességében is remekül védekeztünk, míg a másik oldalon az ismét nagyon aktív Darius Perry, valamint a palánk alatt nagyot harcoló Erik Copes vitte hátán a csapatot.

Gyorsan szembesülhettünk vele, hogy ma (sem) minket fognak segíteni a játékvezetők, 2 perc 19 másodperc után technikai hibát kapott kispadunk. Az értelmezhetetlen ítéletek megfogták a lendületünket, picit szétestünk és pontatlanul támadtunk. A hosszú kosárcsendet aztán Kiss Benedek triplája szakította meg, majd Perry labdaszerzés után Fazekas Csabával dobatott ziccert, amivel a játékrész utolsó percében egyenlítettünk.

Jól kezdtük a második negyedet, Perry a palánk síkja mögül dobott hihetetlen kosarat, ezzel hosszú idő után újra vezettünk. Noha nyolc percig nem született kaposvári mezőnykosár, nem tudtuk igazán kihasználni, de a védekezésünk és az akarásunk továbbra is dicséretet érdemelt.

Az etap második felére már végképp bohózatba fordult a meccs. A Kaposvár nagyjából csak büntetőből tudott betalálni, igaz, azt bőven gyakorolhatták a vendégek (a mérkőzés egy pontján 6–20 volt a büntetőarány). Végre kapott a KKK egy sportszerűtlent, de a játékvezetői felfogás korántsem változott meg, azonnal fújtak Perryre egy támadóhibát és picivel később egy technikait. Az újabb érthetetlen ítélet után a harmadik technikait is megkaptuk, a somogyiak a huszadik büntetőjükkel 31–28-ra vezettek. Időkérés után Fazekas dobott fontos hármast, a nagyszünetre így is kétpontos hátránnyal mentünk el.

Nagyon rosszul jöttünk ki az öltözőből, harminckilenc másodperc alatt kaptunk két hármast, picivel később pedig még egyet. Közben Perry egy támadóhibával „gyűjtötte be” a negyedik faultját. Innentől futottunk az eredmény után, és voltak is biztató momentumaink, ilyen volt Bazsó és Fazekas egy-egy hármasa, valamint Copes zsákolása. Tizenkét pontos hátrányban Bazsó bevágott egy újabb triplát és egy kettest is, de hogy ne legyen túl szoros, azonnal kaptunk egy technikait (a meccsen már a negyediket). A negyed végéhez közeledve Fazekas dobott még egy nagyon nehéz középtávolit, amivel ötre zárkóztunk.

Ezen Bazsó triplával faragott tovább a negyedik játékrész elején, újabb jó védekezés után pedig egy közelit is a helyére tett, amivel egyenlítettünk a 31. percben (52–52). Sajnos a pontosabban támadó Kaposvár megint elment nyolccal, ráadásul öt perccel a vége előtt Perry nagy blokkját faultnak látták a játékvezetők, ami az ötödik hibája volt az irányítónknak. Ekkor sem hagytuk magunkat, Fazekas bevágott egy hármast, a végén szinte reménytelen helyzetben Copes blokkolt és két kettest dobott. Az utolsó percnek ötpontos hátrányban futottunk neki, és még ha kevés erőnk is maradt, a csapat az utolsó leheletéig küzdött. Sajnos nem sikerült már csodát tenni, kikaptunk a Kaposvártól.

TIPPMIX NB I/A, ALSÓHÁZ, 3. FORDULÓ

Hübner Nyíregyháza BS–Kometa Kaposvári KK 69–79 (18–21, 13–12, 16–19, 22–27)

Continental Aréna, v.: Mészáros, Pozsonyi, Lengyel.

Nyíregyháza: Perry 9/3, Kass 4, Bazsó 12/6, Szobi 3, Copes 18. Csere: Kone 3, Fazekas 17/9, Kiss 3/3, Bonifert. Vezetőedző: Darko Radulovic.

Kaposvár: Brown 9, Puska 4, Gabric 16/6, Parsons 13, Hughes 13. Csere: Halmai, Aris 13/6, Hendlein, Paár 3, Krnjajski 8/3, Bogdán. Vezetőedző: Szőke Balázs.

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 5–2, 5. p.: 7–9, 7. p.: 11–16, 9. p.: 16–17, 12. p.: 22–21, 15. p.: 26–23, 19. p.: 28–31, 20. p.: 31–33, 21. p.: 31–39, 23. p.: 33–44, 27. p.: 39–48, 29. p.: 40–52, 30. p.: 47–52, 31. p.: 52–52, 35. p.: 56–64, 37. p.: 60–66, 39. p.: 68–73.

Kipontozódott: Szobi (35.), Perry (36.).