A múlt vasárnapi, nagyon fontos győzelmen felbuzdulva abban bíztunk, hogy át tudjuk menteni szerdára a Honvéd elleni mérkőzés első három negyedében mutatott játékot. Azt persze tudni lehetett, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hiszen az alsóházban bombaformában kosárlabdázó Oroszlányhoz látogattunk.

Remekül kezdtünk, az első támadásunkból Rytis Pipiras dobott hárompontost, majd labdát szereztünk és Darius Perry előkészítéséből Erik Copes hatalmasat zsákolt faulttal együtt. Pipiras őrizte a jó formáját és a később csereként beállt Kiss Benedek csatlakozott hozzá pontszerzésben. Csakhogy az OSE is remekül dobott, így nem tudtunk elszakadni. Egyébként mindkét csapat nagy lendülettel játszott, az eddigi alsóházi meccseink közül talán itt volt a legmagasabb színvonal az első félidőben.

Visszatérve a pontgyárosainkra: záporoztak a Pipiras-triplák, a litván zsákolt is egy óriásit, míg Kiss Beni Perry látványos passzából értékesített újabb távolit.

A 13. percben már tíz ponttal vezettünk, ám hiába védekeztünk nagyon aktívan, Illés Máté meccsben tartotta a csapatát. Az egyre jobban játszó Perry többek között egészen hihetetlen kosárral is gondoskodott róla, hogy egy darabig még ne zárkózzanak fel a hazaiak, de mint kiderült, feltartóztathatatlan volt az OSE. A Lions agresszív védekezés mellett elképesztő hatékonysággal dobott (a félidő végén 10/16 tripla), így a 18. percben Ruják András hármasával egyenlített, majd Josip Barnjak távolijával át is vette a vezetést. A mérkőzést betegen vállaló Fazekas Csaba hárompontosa nagyon jókor jött, majd Kass Balázs is szép kettest tett a közösbe, ezzel látótávolságon belül maradtunk a nagyszünetre.

A második félidő első támadásából Bazsó Brúnó is beköszönt távolról, ám erre zsinórban négy triplát kaptunk. Olyan érzés volt, mintha az OSE csak hármast dobna és mindegyik kísérlete be is megy (a 23. percben 14/20 volt a triplamutatója). A harmadik negyedben állandósult a 10-12 pontos különbség, a játékrész végén aztán a lepattanókkal is meggyűlt a bajunk, így még távolabb került az Oroszlány.

A negyedik etapra visszatért a hazai triplaeső – végül 19 hármast dobtak be, amiből Illés Máté kilencet vállalt. Itt már húsz pont körül mozgott a különbség, Perry és Fazekas egy-egy szép megoldásának örülhettünk, de már nem volt esélyünk visszajönni a meccsbe.

Két hét szünet után megkezdődik az alsóházi rájátszás második köre, vagyis öt meccsünk marad kiharcolni a bennmaradást.

TIPPMIX NB I/A, ALSÓHÁZ, 5. FORDULÓ
MVM-OSE Lions–Hübner Nyíregyháza BS 100–76 (23–26, 30–20, 23–14, 24–14)

Oroszlány, v.: Praksch, Farkas, Minár.
OSE: Dimitrijevics 5, Szabadfi 6/3, Ruják 17/9, Calloway 13/9, Krestinin 5. Csere: Carev 2, Barnjak 10/6, Henry 8, Illés 29/27, Mucza 3/3, Dorogi 2, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.
Nyíregyháza: Kass 2, Perry 14/3, Bazsó 11/3, Pipiras 22/15, Copes 8. Csere: Kiss 10/6, Fazekas 7/3, Kone, Szobi, Bonifert 2, Vaskó, Tóth. Vezetőedző: Darko Radulovic.
A mérkőzés alakulása. 1. perc: 0–5, 3. p.: 6–10, 5. p.: 15–12, 7. p.: 15–18, 8. p.: 17–23, 9. p.: 23–23, 13. p.: 26–36, 16. p.: 38–43, 19. p.: 48–43, 20. p.: 53–48, 23. p.: 65–53, 27. p.: 67–58, 29. p.: 74–60, 32. p.: 81–62, 36. p.: 89–72.