A Paks elleni szörnyű mérkőzés után szombat este azonnal voltak arra utaló jelek, hogy nagyobb energiával játszunk, mint az előző találkozón. Ilyen volt Darius Perry zsákolási kísérlete, amit egy fault akadályozott meg, valamint Erik Copes hatalmas blokkja. Mindezek ellenére is könnyen kaptuk a kosarakat és pontatlanul támadtunk, emiatt három perc elteltével már 10–1-re vezetett a Szeged. Ha támadásban nem is brillíroztunk, idővel mutattunk életjeleket védekezésben. Copes a palánk alatt szorgoskodott, később jól szállt be Fazekas Csaba és Sidiki Kone, így az első negyed végére visszajöttünk egylabdányi különbségre.

Aztán elhibázott támadásokkal kezdtük a második a játékrészt. A helyzetünket súlyosbította, hogy a vendégek betalálgattak távolról, míg mi szenvedtünk a triplákkal. Darko Radulovic az oldalvonalról folyamatosan tüzelte az övéit, hogy agresszívabban védekezzenek, ennek eredményeként szereztünk is labdákat. Fazekas gyönyörű gólpasszokat osztott ki, majd egy hármast is bedobott, amivel visszajöttünk négy pontra (30–34), de sajnos sok támadó lepattanót engedtünk, ami közrejátszott abban, hogy gyorsan visszaállt a két számjegyű különbség.

Bizakodásra adott okot, hogy Perry a nagyszünet előtt elkapta a fonalat és irányítónk a második félidő elején is dobott egy nehéz ziccert faulttal együtt. Copes továbbra is jól teljesített a palánk alatt, de minden alkalommal megtorpantunk hatpontos különbségnél, nem tudtunk annál közelebb jönni. Bosszantó eladott labdákkal folyamatosan nehezítettük a saját helyzetünket.

Négy nullával indítottuk a negyedik negyedet, ám a játékunk továbbra sem állt össze igazán. A Szeged büntette a hibáinkat, tizennéggyel ellépett öt perccel a meccs vége előtt. Innentől rohantunk az eredmény után, kevés sikerrel, a vereséget már nem tudtuk elkerülni.

TIPPMIX NB I./A, ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ
HÜBNER NYÍREGYHÁZA BS–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 84–93 (14–17, 25–27, 16–22, 29–27)
Continental Aréna, v.: Nagy V., Ádám J., Györfy R.
NYÍREGYHÁZA: Kass 3/3, Perry 30/3, Bazsó 4, Pipiras 14/6, Copes 18. Csere: Fazekas Cs. 11/9, Kiss B., Kone 4, Szobi. Edző: Darko Radulovics.
SZEGED: D. Washington 14/9, Polányi 6/6, Person 17/6, Nicholson 21, Bognár K. 9. Csere: Filipovics S. 6, Balogh Sz. 2, Carter 12/3, Kerpel-Fronius B. 6. Edző: Nikola Lazics.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 3. p.: 1–10. 7. p.: 6–16. 10. p.: 14–16. 13. p.: 16–28. 17. p.: 30–34. 19. p.: 30–40. 20. p.: 39–44. 23. p.: 42–51. 27. p.: 53–59. 30. p.: 55–66. 35. p.: 64–78.
Kipontozódott: Szobi (33.).