Az előző szezonban döntőző Szolnoki Olajbányász ellen már a mérkőzés eleje is olyan nehéz volt, mint amire számítani is lehetett. A pályán a tempó, a lelátón a szurkolás érzékeltette, hogy az eddigi legjobb ellenfél jár a Continental Arénában.

A nagy nevektől persze nem kell megijedni, és csapatunk nem is tette. C. J. Bryce az első támadásból betalált, majd később a másik oldalon Samuel Taiwo kétszer is zsákolt, valamint kaptunk egy-egy hárompontost, de közben mi is lendületesen támadtunk és nem engedtük ellépni az ellenfelet. Sajnos négy és fél perc alatt négy büntetőt hagytunk ki, de pozitívumként említhető, hogy védekezésben hasonló szinten teljesítettünk, mint az Olaj.

A második negyed elején aztán beragadtunk, nem estek be a dobások és eladtuk a labdákat, amiből az ellenfél könnyű kosarakat szerezve 7–0-s periódust produkált. Ezt követően alacsony szerkezetre váltottak a Tisza-partiak, a veszélyes magasember duójukból csak Marjan Cakarun maradt a pályán, amit kihasználtunk. Épp eltelt a második játékrészből három perc, amikor Seth LeDay 2+1-es akciójával megkezdtük a zárkózást 21–31-ről. Kiss Benedek gyönyörű labdaszerzése után Nigel Johnsont indította, aki ziccerezhetett, később Rytis Pipiras zsákolt nagyot. Újabb labdaszerzést követően Nigel sportszerűtlent harcolt ki, az ebből dobott büntetőkkel már csak egy volt közte, C. J. pedig egy támadópattanót tett vissza 34–33-ra alakítva az eredményt.

Fordulás után többször is jól védekezünk, de elöl belehibáztunk, ziccereket is kihagytunk, így megint elment a Szolnok. Négy perccel a negyed vége előtt nagyon kellett Nigel hármasa, majd Rytis zsákolásával közelítettünk. Megéreztük a vérszagot, Nigel labdaszerzésével és ziccerével, majd Rytis triplájával hosszú idő után újra egál volt (58–58), a negyedik negyedet végül kétpontos hátrányban várhattuk.

A záró játékrész Roko Badzim hihetetlen hárompontosával kezdődött – Bus Iván ennél jobban nem védekezhetett –, és a horvát nem is állt meg, három és fél perc leforgása alatt összesen tíz pontot szerzett egymaga (64–75). A mérkőzés végére jött ki a Szolnok festéken belüli fölénye, Bojan Szuboticsék egymás után dobták a ziccereket. A hajrában nagy rohanásba kezdtünk, Mokánszki Máté két távolit is dobott, de nem maradt elég idő, a vendégek megnyerték a meccset.

Tippmix férfi NB I/A, 5. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Szolnoki Olajbányász 84–92 (21–22, 18–22, 21–18, 24–30)
Continental Aréna, 1000 néző, v.: Győrffy, Tóth, Pozsonyi.
Nyíregyháza: Johnson 22/3, Kiss 1, Bryce 20, Pipiras 16/6, Anda 3. Csere: Bazsó 2, Mokánszki 8/6, LeDay 12, Bus. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Szolnok: Rogic 4/3, Kovács, Badzim 22/12, Szubotics 21, Taiwo 4. Csere: Cakarun 22, Pallai 2, Zsíros 2, Pongó Máté 3/3, Cummings 11/3, Rudner, Gilszki. Vezetőedző: Gasper Potocnik.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 5–5, 4. p.: 11–10, 7. p.: 13–18, 10. p.: 19–20, 13. p.: 21–31, 17. p.: 34–33, 20. p.: 39–44, 22. p.: 41–48, 26. p.: 46–53, 27. p.: 58–58, 31. p.: 64–65, 34. p.: 64–75, 38. p.: 74–87.
Mesterszemmel
Pethő Ákos:
– Sajnos nem nyújtottunk olyan dobóteljesítményt, amivel nyerni lehetett volna, sok tripladobás és büntető is kimaradt. A Szolnok az egyik legdominánsabb csapat a palánk alatt, ez érződött is. Pozitívum, hogy többször is visszajöttünk jelentősebb hátrányból, és végre a faultokat is jól használtuk el.
Gasper Potocnik: – Az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk, de a mutatott teljesítménnyel nem lehetünk teljesen elégedettek. Szétosztottuk a játékperceket, mindenki kellő lehetőséget kapott. Ha jó csapat akarunk lenni, akkor jobban kell játszanunk, és jobban kell fókuszálnunk, de a Nyíregyházát dicséret illeti a mostani teljesítményéért.