Ami a csövön a kifér! Csapatunknak ilyen mentalitással kellett kiállnia a Pécs ellen szombat este, az alsóházi középszakasz nyitányán.

A születésnapos Rytis Pipiras nem is késlekedett sokat, az első támadásunkból behintett egy hármast a sarokból. A sérülésből visszatérő C. J. Bryce is gyorsan szerzett négy pontot és egyébként is jellemző volt, hogy szépen eloszlottak a pontok. A palánk alatt keményen védekezett a PVSK, ám idővel ennek is megtaláltuk az ellenszerét. A másik oldalon Ivosev Tamás volt aktív, ő két triplával jelentkezett az első percekben. A negyed második felében kezdtünk meglépni, miután Al’Lonzo Coleman labdaszerzése után Nigel Johnson indította, aki távolról betalált. Ekkor időt is kért Andrija Csirics, ám a pauzát követően is a mieink voltak eredményesek: előbb Mokánszki Máté, majd Rytis ziccerezett.

A második negyed elején Al’Lonzo tökéletesen védekezett az egy-egyezni igyekvő Ivoseven. Az ehhez hasonló jó védekezéseket nem tudtuk kihasználni az előny növelésére, mert elöl nem voltunk elég pontosak. 21–15-nél „beragadt az eredményjelző”, a hosszú kosárcsendet aztán Al’Lonzo szakította meg, rögtön utána pedig Manny Suárez is kihasznált egy elváltást. Jellemző volt a hullámzás: hol mi léptünk el, hol a Pécs jött közelebb. 6–0-s vendégfutás után nagyon kellett Rytis újabb hármasa – ő a 17. percben már tíz pontnál járt. A másik oldalon Veljko Brkics élt nagyon a palánk alatt, hozzá kell tenni, több esetben a jónak tűnő védekezés után is dobhatott büntetőt, így történt, hogy Mokánszkira már az első félidőben ráfújták a negyedik faultját.

Egyre lelkesebb közönségünk biztatása mellett a félidő végéhez közeledve 7–0-s rohamot vezettünk, ezzel már tizenkettő is volt a különbség. A statisztika szerint egyébként az első húsz percben 29–13-ra megnyertük a lepattanócsatát, a nagyszünetben már 12 támadópattanónál jártunk.

Borzasztóan kezdtük a harmadik negyedet. Vagy túljátszottuk az akciókat, vagy simán nem kerültünk jó dobóhelyzetbe, a Pécs viszont ezt meglovagolva 7–0-val indított. A rohamot megállítandó C. J. faulttal együtt dobott ziccert. Haynes-Jones elkapta a fonalat, jól pörgette a csapatát és két hármast is dobott egy percen belül. Idővel összekaptuk magunkat, Al’Lonzo vezetésével újra elléptünk öt ponttal. A játékrész végén aztán megint szétestünk, a PVSK lerohanásokból, könnyű kosarakkal átvette a vezetést, hárompontos előnyről várhatta a záró etapot.

A negyedet jó védekezésekkel, valamint C. J. és Al’Lonzo egy-egy kosarával kezdtünk. Sajnos ismét megálltunk támadásban, percekig nem tudtunk betalálni, igaz, a Pécs is pontatlan volt. Az utolsó három percet 70–70-es állásról kezdtük. Ivosev hármasával a vendégek vezettek, erre C. J. válaszolt egy sikeres középtávolival. Kivédekezett akció után egy perc maradt (74–73), Nigel nagyon fontos floatert dobott, amivel háromra nőtt az előnyünk. Újabb kivédekezett akció után Nigel egy büntetővel lényegében lezárta a meccset. Az utolsó másodpercekben még azért támadhattunk, hogy még nagyobb különbséggel nyerjük meg a meccset – ez az egymás elleni összevetés miatt lehet fontos. Videózás után a játékvezetők azt a döntést hozták, hogy C. J. dobhat még két büntetőt időn túl. Egyet értékesített, így ötpontos sikerrel kezdtük az alsóházi középszakaszt és léptünk egyet a bennmaradás felé.

TIPPMIX NB I/A, KÖZÉPSZAKASZ
Alsóház, 1. forduló
Hübner Nyíregyháza BS–Pécsi VSK-VEOLIA 78–73 (21–15, 18–15, 21–33, 18–10)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 1200 néző, v.: Tőzsér, Nagy, Sörlei.
Nyíregyháza: Johnson 14/3, Bryce 24/6, Pipiras 10/6, Mokánszki 4, Coleman 15/3. Csere: Suárez 7, Kiss 1, Bazsó 3, Bus. Vezetőedző: Pethő Ákos.
Pécs: Haynes-Jones 16/6, Donaldson 8/3, Goldring, Ivosev 16/12, Brkics 19. Csere: Popadic, Carpenter 3, Meleg 9/3, Illés 2, Bíró. Vezetőedző: Andrija Csirics.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 5–2, 5. p.: 9–6, 7. p.: 19–11, 10. p.: 21–15, 13. p.: 25–15, 15. p.: 25–21, 17. p.: 32–23, 18. p.: 32–27, 20. p.: 39–27, 23. p.: 39–37, 25. p.: 44–43, 27. p.: 56–48, 30. p.: 60–63, 32. p.: 64–63, 34. p.: 70–65, 37. p.: 70–70, 38. p.: 72–73.
Kipontozódott: Brkics (40.).