A rövid téli szünet után megújult keretű csapattal, új reményekkel vártuk a szombati, DEAC elleni bajnokit. A visszatérő Rytis Pipiras rögtön a kezdőben találta magát és ő is szerezte meg az első kosarunkat. Darius Perry is jól kezdett, két szép betörés után egy hármast is elhelyezett a gyűrűben. Az ötödik percben beállt a vendégek új szerzeménye, Darrin Govens, majd fél perccel később bemutatkozott nálunk Erik Copes.

Az első negyed második felében nagyon megálltunk támadásban, amin időkérés sem segített, ezzel szemben a DEAC a palánk alatt is dominált, illetve távolról is veszélyes volt. A második negyed elején Jordan Williams hosszú idő után szerzett kosarat együttesünknek, később Copes először talált be, ám Polyák László hármassal válaszolt. Sehogy sem tudtuk lelassítani ellenfelünket, a meccset jól jellemzi, hogy a frissen beállt Ságodi Róbert az első félidő végén a félpályáról talált be.

Fordulás után végre volt lendület a játékunkban, Kass Balázs elöl és hátul is megvillant, Williams nagy blokkot osztott ki, Pipiras faulttal együtt szerzett kosarat, de a különbség jelentősen nem csökkent. A 28. percben aztán Bazsó Brúnó három sikeres büntetőjével hosszú idő után húszon belülre kerültünk (52–70), ám a DEAC nem engedte ennél közelebb a csapatunkat. A mérkőzés már régen elment, amikor Pipiras öt perccel a meccs vége előtt ijesztően elcsúszott, Dickerson ekkor már bokakötéssel ült a kispadon… A végén csak a különbség volt a kérdés, a Debrecen győzelméhez nem férhetett kétség.

TIPPMIX NB I/A, 15. FORDULÓ
Hübner Nyíregyháza BS–DEAC 75–96 (14–27, 17–28, 25–25, 19–16)

Zrínyi Ilona Tornacsarnok, v.: Földházi, Frányó, Györfy.
Nyíregyháza: Perry 20/3, Kass 10/6, Szobi 2, Pipiras 12/3, Williams 8. Csere: Kiss 6/6, Dickerson 2, Copes 8, Bazsó 7, Fazekas. Vezetőedző: Darko Radulovic.
DEAC: Scott 6, Polyák 9/9, Drenovac 19, Kovács 6, Taylor 18. Csere: Tóth 11, Mócsán 18/12, Govens 2, Balázsi 2, Ságodi 3/3, Kenéz, Neuwirth 2. Vezetőedző: David Dedek.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 7–3, 6. p.: 12–10, 8. p.: 12–18, 12. p.: 14–33, 15. p.: 22–39, 16. p.: 23–44, 18. p.: 26–50, 22. p.: 31–60, 25. p.: 45–68, 28. p.: 52–70, 30. p.: 56–80, 35. p.: 59–82.